Maltepe’de Tüketici Avukatı

İstanbul’da her türlü hukuki durumun çözümü ve sorunların kanun ve mahkemeler aracılığıyla ortadan kaldırılabilmesi için Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu ile iletişime geçebilirsiniz. Haksızlık yapıldığını ve kanun dışı girişimlerde bulunulduğunu düşündüğünüz durumlarla ilgili olarak da Maltepe tüketici avukatı sayesinde çok daha net sonuçları alabileceksiniz. Ülke genelindeki kurallara ve toplumu ilgilendiren değerlere göre çalışmayla ilgili belirlenen tüm maddeler, anne işçilerin doğum izninden yıllık izne kadar tüm değerler sözleşmeler aracılığıyla güvence altına alınır. Ancak bu sayede haksız şart oluşturulmadığı taktirde sizin de imzaladığınız sözleşmeye güvenebilmeniz ve çalışansanız işyeriyle veya tüketiciyseniz de firmayla tam olarak anlaşma sağlayabilmeniz gerekecektir. Ancak bu sayede her türlü durum hakkında bilgiyi avukatla, hakkınızın çiğnenmesi gibi bir durum söz konusu olmaksızın çözebilirsiniz.

Tüketicilerin Dikkatli Olması Gereken Durumlar

  • Reklamlardaki Bilinçli Yanlış Pazarlama

Tüketicilerin yaşamış olduğu sorunlardan biri olan ayıplı ürün satımı ve pazarlama taktiği nedeniyle günümüzdeki değerlere uygun olmaması nedeniyle şikayet yolları da sonuna kadar açıktır. Bu yollara başvurulması ve beklenen değerlere sahip ürün yerine tamamen farklı özelliklerde ve kalite olarak da daha aşağıda olan bir somut ürünle karşılaşıldığı da öne sürülerek Maltepe tüketici avukatı ile tazminat davası ve aynı zamanda da hak iadesi için dava açılması mümkün oluyor. Firmalar da kendi pazarlama taktiklerini müşterileri kandırma yönünde değil, tamamen onların yapacakları seçimde etken rol oynayan gerçek durumları bildirmek için reklamları kullanmaları isteniyor.

  • Müşteriler İçin Senet Nasıl Düzenlenir?

Eğer bir ürünün alım sürecinde taksitlendirme yöntemi kullanılıyorsa, o ürün için de mutlaka kuruma ve tüketiciye özel olarak senet hazırlanması gerekecektir. Örneğin 12 taksit için anlaşma gerçekleştirildiyse, senedin düzenlenmesiyle ilgili süreçte de 12 farklı bildiri oluşması gerekiyor. Aksi taktirde müşterilere özel olarak aylık taksitin ödendiğinin belirtildiği durumda herhangi bir şekilde yanlış tarih verilemez veya yanlış bir açıklama yapılamaz. Önceki ödemelerden de söz edilmesi gibi bir durum söz konusu olamayacağı gibi, sadece aylık yapılan ödemelerin durumuna bağlı olarak bir bildirinin ortaya çıkarılması destekleniyor.

Çalışanların Uyması Gereken Kuralar

  • Günlük Çalışma Süresi

Sözleşmenizi hazırlarken uymanız gereken süreyle birlikte de tüm uygulamaları da gün içerisindeki çalışma sürecinin 5 saatlik veya 12 saatlik zaman aralıklarında değişmesini destekliyor. Gün içerisinde mesai saatlerinin olması halinde 12 saate çıkabilen süreçte ortalama bir insanın çalıştırılma süreci ise 8 saat olarak tanımlanıyor. Maltepe işçi avukatı sayesinde, sizi çok daha fazla çalıştırıyorlarsa bu durumu belirtebilir ve bilgilendirdiğiniz avukata detayları ileterek de kanıt toplamasını ve dava açmasını destekleyebilirsiniz. Mesai saatleri ve izin süreci detaylı şekilde sözleşmede yer almadığı taktirde, çok büyük bir oranda iki taraf için de haksız olma payı ortaya çıkıyor.

  • 18 Yaşından Küçüklerin Çalışma Hakları

Eğer 18 yaşından küçük olan çocukların çalıştırılması isteniyorsa, bunun için yapılacak olan faaliyetler belirlidir. Hiçbir şekilde ağır sanayide çalışmaları gibi bir durum söz konusu olmayacağı gibi, bu tarz faaliyetlerle karşılaşılan işyerlerine de çok yüksek miktarda cezalar gelebiliyor. Maltepe işçi avukatı aracılığıyla, yaş durumuna göre çalışma faaliyetlerinin de 15’den büyük fakat 18 yaşından küçük olanların da aynı mesaiyle çalıştırılmasına karşı çıkıyor. Herhangi bir şekilde 15 yaşından küçük olan bir çocuğun okulunu da bitirmemiş olması halinde işyerinde çalıştırılmasına izin verilmez. 15’i geçenlerin de sadece belirli ve ağır olmayan işleri yapmaları desteklenir fakat 18’i geçen her genç için de istediği işte çalışma özgürlüğü ve hakkı ortaya çıkar.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-maltepede-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-calisan-ve-tuketici-haklari-davasi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-isci-avukati-mehmet-ali-helvaci.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-basarili-avukatlar-hangileri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-tuketici-haklari-avukati.html

“Maltepe’de Tüketici Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara