İstanbul Maltepe’de Avukat

İşini tehlikeye atmayacak bir şekilde çalışanların kendi haklarını koruyabilmesi ve işverenle oluşturdukları kurallara ve şartlara uygun hareket etmeleri halinde, dava açılmasına izin veren durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumlar arasında da günümüzde davanın sürdürülebilmesini sağlayan her türlü özelliğine bağlı olarak da, avukatlar aracılığıyla davalar açılabilir. Mahkum kaldığınız durumlardan ötürü ve aynı zamanda yasal haklarınızın ihlali doğrultusunda da tüm işlemleri ülke genelinde İstanbul’da Mehmet Ali Helvacı aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 18 yaşının üzerinde olanların çalışabileceği belirtilen işler ve direkt olarak mağdur edilen tüketiciler ile ilgili olarak da pek çok farklı madde üzerinden yasalardan Maltepe işçi avukatı sayesinde yararlanılabilir.

Çalışanların Dava Açabileceği Süreçler

  • Sporcuyum Kıdem Tazminatı Alabilir Miyim?

Sporcuların zaten çalıştıkları kulüplerle önemli sözleşmeleri bulunduğu için her türlü güvence altında olmaları sağlanıyor. Bundan dolayı da hayatı boyunca yapılacak olan tetkiklerin yanı sıra işinden ayrılması halinde, ne kadar çalışmış olursa olsun kıdem tazminatı talep etme hakkı bulunmaz. Fakat çalıştıkları kulüp vermek isterse de aralarında yapacakları anlaşma sonucunda belirli bir miktarı yasal bir şekilde almasına da imkan tanınabiliyor.

  • Hangi Hastalıklarda İşveren İşçinin Sözleşmesini Feshedebilir?

İşçinin hem kendini hem de iş arkadaşlarını tehlikeye atabilecek bir hastalığa yakalanmış olması nedeniyle o an itibariyle de sözleşmesi iptal edilebilir. İptal kuralları ise genel olarak bulaşıcı bir hastalık ortaya çıktığı taktirde veya işini tehlikeye atabilecek durumlar oluştuğunda geçerli görülür. Grip, ateş çıkması vb. düşük etkiye sahip rahatsızlıklar yerine kanser, uzuv kaybı ve bulaşıcı hastalıklar gibi durumlar nedeniyle fesih işleminin yapılmasına izin veriliyor.

  • İşçi Tutuklandığı Taktirde Sözleşme Feshedilir Mi?

Herhangi bir işverenin kurmuş olduğu firma bünyesinde çalışmaya devam eden işçinin işten çıkarılmasına neden olabilecek durumlar arasında hapse atılma veya gözaltına alınma gibi durumlar da bulunuyor. Bu süreçte işe kaç gün gelinmediği ve suçun büyüklüğüne bağlı olarak da sözleşme feshine varan durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Eğer işveren, sizinle yapmış olduğu anlaşmadaki gün sayısı kadar gün işe gelemezseniz de çıkarma hakkına da doğrudan sahip olacaktır. Maltepe işçi avukatı da bu tarz sözleşmede belirtilen değerler doğrultusunda savunmasını gerekli kanıtlarla yapamayabilir.

  • Tazminatları Almak İçin Nereye Başvurmak Gerekir?

İşçilerin kıdem tazminatlarını alabilmeleri için öncelikle bulundukları ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurmaları ve detayları da bu bölgelerde vermeleri gerekiyor. Ancak bu sayede sigorta sürecine, maaşa ve çalışma durumuna bağlı olarak kıdem tazminatının alınmasına imkan tanınabilecektir. Tazminatın alınabilmesi için başvurulabilecek temel durumlar arasında, daha önce o kuruluştan bir kıdem tazminatı almamış olmanız gerekiyor. Ancak bu sayede tazminatı almanız mümkün olacak ve başvurunuzu da ilk kez giriş yaptığınız kuruluş için yapabilecek ve Maltepetüketiciavukatı aracılığıyla girişimlerde bulunabilirsiniz.

Tüketicilerin Dava Açmasına Neden Olacak Durumlar

  • AVM’de Kaygan Zeminde Düşmek

Çok uzun yıllardır devam eden tartışmalardan bir tanesi olsa da evrensel bir karar olarak görülen, firmanın müşterilerin sorun yaşamaması için her türlü detayı düşünmüş olması isteniyor. Bunlar arasında ortamın temizlenmesi ve tehlike oluşturacak durumlar barındırması halinde bunları düzeltme zorunluluğu ortaya çıkıyor. Eğer herhangi bir nedenden, alışveriş merkezi veya firma tarafından sorun ve tehlike oluşturuluyorsa da Maltepe tüketici avukatı aracılığıyla dava açabilirsiniz. Yerlerin silinmesi ve kayganlık oluşturulması, tabela koyulmaması ve kayganlığının durması halinde dava açma fırsatınız bulunacaktır. Tamamen kurumun üzerinde olan bu yetki, çalışanlarının yaptığı hatalardan ve müşterilerin hayatını, haklarını tehdit edecek durumlardan da sorumlu olmasını zorunlu kılıyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kidem-tazminati-nedir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-isci-avukati-mehmet-ali-helvaci.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-tuketici-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kidem-tazminati-nedir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-isci-avukati-mehmet-ali-helvaci.html

“İstanbul Maltepe’de Avukat” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara