Maltepe’de İşçi Avukatı Mehmet Ali Helvacı

İşçilerin yaşadığı problemler ve hayatlarını kaybedecek düzeyde karşı karşıya kaldığı sorunlar nedeniyle artık dava açmaları ve tazminat elde etmeleri çok daha kolay olabiliyor. Geçmiş yıllardaki, olayın üzerini kapatma sürecine kıyasla günümüzde pek çok kamu kuruluşuna ve özel şirkete, işçiye yaşam hakkımı koruyabilecek ve güvenilir bir ortam sunulmaması nedeniyle dava açılabiliyor. İstanbul genelinde yaşanan problemler için Mehmet Ali Helvacı aracılığıyla her türlü durum hakkında detaylı olarak bilgi edinebilir ve mahkeme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

İşçi Olarak Yaşanan Mağduriyetlerde Yapılacaklar

  • Uzuv ve Can Kaybına Neden Olabilecek Durumlar

Ağır sanayide veya herhangi bir mağazada olsa dahi, uzuv kaybına, hafıza kaybına, manevi zarara veya maddi zarara neden olabilecek durumlarla karşı karşıya kalınmasının sebebi firmaysa mutlaka tazminat ödemek zorundadır. Tazminatı ödeyebileceği tek yol da maddiyattan geçer ve alınabilecek miktar da avukatın sunacağı kanıtlara, firmanın vereceği cevaplara ve aldığı önlemlere bağlı olarak da davanın durumu değişeceği için de farklılık gösterebilir.

  • Maaşların Ödenmemesi Nedeniyle Faiz Alınır Mı?

İşyerlerinde çalışanların maaşlarının ayın ilk haftası içerisinde ödenmesi isteniyor. Bu durumda da direkt olarak çalışan sayısına göre, eğer 10’dan fazla çalışan bulunuyorsa banka aracılığıyla, bulunmuyorsa da elden ödeme yapılabilir. Ayın ilk haftasında yapılması gereken ödemelerin birkaç gün veya ay sarkması halinde de, normalde yapılması istenen zaman diliminden kaç gün sonra ödeme yapıldığına bağlı olarak da çalışanların alabileceği tazminat tutarında değişiklikler ortaya çıkar.

  • Grev Hakkı Kaç Günden Sonra Doğar

Kanunda da yeri olan haklardan bir tanesi de işçilere ve tüm çalışanlara özel olan grevdir. Bu hak sayesinde eğer işyerinde normalde yatırılması gereken maaşların yatmadığı görülürse, 20 güne kadar beklendikten sonra iş yavaşlatılabilir. İletişime geçildiği taktirde de zaten işçi ve işveren arasındaki bağa bağlı olarak da grevle ilgili oluşmama durumuyla karşılaşılabilir veya bu hak için de sözleşme fesih durumuyla karşı karşıya kalınma süreci ortaya çıkabilir. İşten çıkarılma sürecinde de mutlaka maaşın gecikme süreci de hesaba katılarak Maltepe işçi avukatı sayesinde direkt olarak faizli bir şekilde ödeme yapılması için mahkemeye gidilebilir. Uzun bir süre devam etmeyecek olan dava sonucunda da, ödemeler yapılana kadar iş yavaşlatma faaliyetlerinin sürdürülmesi mümkün olacaktır.

Tüketici Mağduriyetlerinde Ne Yapılmalı?

  • Tehlikeli Durum Olduğunda Yapılacaklar

Bir kıyafet mağazasındaki reyonlardan bir tanesinin duvara iyi sabitlenmemesi veya sallanıyor olması nedeniyle sağlamlığı konusundaki sorumluluk tamamen mağaza sahibine aittir. Müşterinin hatasından ve dikkatsizliğinden kaynaklanacak olan durumlarda farklı miktarda, tamamen mağaza sahibinden kaynaklanan durumlarda ise farklı bir miktar ödeme yapılabilir. Maltepetüketici avukatı ile birlikte dava yoluna gidebilir ve hem maddi hem manevi olarak pek çok farklı durumu bahane ederek tazminat davası açabilirsiniz. Mağduriyetin giderilebilmesi için, can kaybına varabilecek fakat ölümle bitmeyen durumlarda mağaza sahibi belirli bir miktar vermeyi talep edebilir. Fakat tazminat yoluna gitmeniz halinde, mağazanın zincir durumuna ve genel hizmet sürecine bağlı olarak da, marka durumu nedeniyle çok daha yüksek miktarlar elde etmeniz kolay hale gelecektir.

  • Ön Ödemeli Konutların Satış Süresi

Bir konutun sahibi olabilmek için ön ödemesini yapmanız ve bununla ilgili belirlenen aylık taksitlere uygun şekilde ödemelerinizi sürdürmeniz halinde, ilk ödemenin ardından 36 ay içerisinde şirket size evinizi teslim etmek zorundadır. Aksi taktirde her türlü tazminat davasını açabilir ve belirtilen sürede teslim olmadığı ve mağdur olduğunuz gerekçesiyle Maltepe tüketici avukatı ile davadan kazanan olarak ayrılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekismeli-bosanma-davasi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avcilar-mustafa-kemalpasa-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-haklari-nelerdir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/en-onemli-isci-haklari-nelerdir.html

“Maltepe’de İşçi Avukatı Mehmet Ali Helvacı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara