0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Önemli İşçi Hakları Nelerdir?

Ücret karşılığında mesai yapan ve belirli hakları olan çalışanlara işçi denir. İş kazasıda dahil olmak üzere çalışanların yer aldıkları kurumlara karşı maddi ve manevi tazminat davası açma hakkı bulunmaktadır. Anayasa tarafından güvence altına alınan ve genel çerçevesi belirlenen en önemli işçi hakları arasında ise maaş, sosyal sigorta, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, yıllık ücretli izin, hafta tatili, maddi ve manevi zararların tazmini, işe iade hakkı ve iş kazası maddeleridir. Bu konularla ilgili olarak da ofisimize gelerek Maltepe işçi avukatı seçebilir ve bu haklarınızı korumak için dava açabilirsiniz. Maltepe işçi avukatı, Anayasa maddeleri gereğince haklarınızı ve şikayetçi oldunuz konuda lehinize karar çıkması için çalışmalara başlar.

Başlıca Avukatlık Hizmetleri

Maltepe tüketici avukatı da tüketici olarak yaşadığınız sorunların hukuksal çerçevede çözüme kavuşmasını sağlıyor. Bunun için de 1995 yılında Anayasaya eklenen Tüketici Hakları Koruma maddesinden yola çıkılıyor. Maltepe tüketici avukatı, yaşadığınız mağduriyetlerin giderilmesi başta olmak üzere örneğin bankaların kestiği yıllık kart ücretlerinin iadesini alma gibi konularda da isteklerinizi yerine getiriyor.

Ölümlü ve Yaralanmalı Trafik kazaları

Ölümlü trafik kazası sonrasında tazminat davası açabilirsiniz. Manevi tazminat, hastane giderleri için tazminat, çocuk ölümü sonrasında destekten yoksunluk tazminatı, destekten yoksun kalma gibi tazminatı konularında karşı tarafa dava açabilmek için ölümlü trafik kazası dilekçesi ile avukatlık bürolarımıza gelebilirsiniz. Dosyaya ibraz edilen raporların da incelenmesiyle birlikte dava süreci başlatılmış olur.

Call Now Button