Maltepe’de Başarılı Avukatlar Hangileri

Özellikle son yıllarda çok sık bir şekilde karşı karşıya kalınan reklam faaliyetlerinde ürünlerin tamamının kusursuz ve kendinden beklenenin üzerinde özelliklere sahip olduğu belirtiliyor. İstanbul Maltepe’de eğer her zaman için güncellenen kanunlara uygun bir şekilde gereken adımlar atılırsa, müşterilerin de çalışanların da hakları savunulabilecektir. Mehmet Ali Helvacı bu konuda hem her zaman için tüketicilerin haklarını koruyabilecek hem de başarıya ulaşılmasını sağlayabilecektir. Bunun için de zaten gerekli olan yardım hızlı bir şekilde kanunların tüketicilere ve firmalara yansıtılan bölümüne özel olarak incelendiğinde de alınabiliyor.

Çalışanların Maruz Kaldığı Durumlarda Yapılabilecekler

  • Asgari Ücretin Altında Maş Önerilmesi

Türkiye’de bulunuyorsanız ve bir firmada çalışmak için başvuruda bulunduysanız, asgari ücretin altında çalışmayı kabul etmemeniz gerekiyor. Çünkü kanuna göre, vasıfsız ve herhangi bir yetenek gerektirmeyen işler için bu ücret belirlenmiş ve en alt değer olarak açıklanmıştır. Yapmış olduğunuz işte de herhangi bir özel bilgi birikimi gerekmiyor olsa dahi, asgari ücret 1500 TL ise, eğer tam zamanlı olarak çalışma konusunda anlaştıysanız, 1000 TL tutarının önerilmesini kabul etmemelisiniz. Maltepe işçi avukatı ile iletişime geçerek de bu durumla ilgili neler yapabileceğinizi görebilir ve tüm davaları da uygun bir şekilde tazminat elde edebilmek için açabilirsiniz.

  • İzin Hakkının İhlal Edilmesi

Bazı işyerlerinde görülmüş olan izin hakkı ihlaliyle ilgili süreçte herhangi bir nedenden dolayı, bir yıl boyunca çalışmış olduğunuz işyerindeki yıllık izniniz ihlal edilemez. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı taktirde de Maltepe işçi avukatı ile görüşme gerçekleştirebilir ve kurumun maruz kaldığı önemli bir durum bulunsa dahi tazminat davası açabilirsiniz. Tazminat davasının sonucunda da faiziyle birlikte, eğer izniniz 14 günlükse, buna uygun olan günlük çalışma değeriniz ve ek olarak da faiz doğrultusunda her türlü tazminatı kazanmanız mümkün olacaktır. Avukatın süreç içerisinde doğru kanıtlar toplaması ve kurumun öne süreceği nedenleri de egale etmesi, davanın kazanılma ihtimalini artıracaktır.

Tüketicilerin Hakları ve Kullanım Şartları

  • Reklamda Belirtilen Kalitede Ürün Satılmaması

Her kurumun reklamlarında belirttiği ve övdüğü özelliklerinin ürünlerin tamamının bünyesinde aynı kalitede ve belirtilen şekilde bulunması zorunluluğu vardır. Eğer 8 kilogram alabilen bir makinenin içerisine maksimum 5 kilogram tutarında çarşaf vb. şeyler sığdırılabiliyorsa, bu durumda Maltepe tüketici avukatı aracılığıyla hakkınızı arayabilirsiniz. Tazminat davası açmanız halinde çok büyük bir olasılıkla ve güzel bir savunmayla tazminatı kazanabilir veya kurumun, hakkınızı ihlal ettiği noktada problemin giderilmesini isteyebilirsiniz. Reklamlarda büyük olarak gösterilen ve ölçütlerinin de belirtildiği bir ürünün minyatür şekilde gelmesi mümkün olmayacağı gibi, kabul edilemez ve gerekli delillerle mahkemeye de gidilebilir.

  • Abonelik Sözleşmesinin Şartları

Eğer bir kuruluştan uzun vadeli olarak hizmet alabilmek isterseniz, belirli karşılıklı yaptırımları bulunan sözleşme imzalamanız gerekecektir. Bu sözleşme doğrultusunda da abonelik şartlarına göre artık istediğiniz hizmeti, sözleşmenin ilk gününden son gününe kadar elde edebilirsiniz. Türkiye’de yeni şartlar doğrultusunda eğer hizmette 10 birimlik bir değer belirlenmesine rağmen kurum size 1 birimlik bir tutar sunuyorsa ve 10 birim olarak anlaştığınız miktarı talep ediyorsa da dava açma hakkınız bulunuyor. Maltepe tüketici avukatı aracılığıyla kazanma oranınız yüksek olacak olan davada mağduriyetinizi belirtebilir ve gün içerisinde yaşadığınız sorunların tamamını da bahane ederek yüksek bir miktar talep edebilirsiniz. Sözleşme şartlarında kurumun size özel yaptırım uygulamasıyla ilgili şartı kabul ettiğinizdeki değerlere göre de, aynı şekilde sizi mağdur etmelerinden dolayı tazminat davası açmanızın önü açılmıştır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kira-tespit-davasi-hakkaniyet-i%cc%87ndirimi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-maltepede-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-isci-ve-tuketici-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kamulastirma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-tuketici-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara