0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çekmeköy Avukat

İstanbul’un ilçelerinden olan Çekmeköy avukat konusunda birçok seçenek sunan yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Avukat desteğine ihtiyacı olan kişiler, işin ehli olan ve etkin çözümler üreten profesyonellerle çalışma yolunu tercih etmelidir. Kanunların veya uygulamaların aynı olmasına rağmen davadaki avukata göre alınacak olan sonuç farklı olabilir. Bunun sebebi de her meslekte olduğu gibi avukatlık konusunda da bir kalite farkının olmasıdır.

Avukatlar arasında olan kalite farkı, alınan eğitim, yönelim fazlalığı olan davalar ve meslekteki tecrübe gibi etmenlere bağlı olarak şekillenir. Her avukat aynı eğitimden geçmiş olsa da profesyonel hayatında belirli konulara yönelmiş olabilir. Bu tercihleri de belirli konularda daha başarılı olmalarını sağlar.

Boşanma Davalarında Avukat Faktörü

Ülkemizde en çok açılan davalardan biri olan boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere iki bölüme ayrılır. Anlaşmalı boşanma davalarında ekstrem bir durum yoksa avukata bir ihtiyaç olmayabilir. Ancak çekişmeli boşanma davaları çok daha farklıdır.

Çekişmeli davalar tarafların herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşadıkları konu veya konular için hakimin takdirine başvurduğu dosyaları içeren dava türleridir. Çok fazla detayı olduğu için bir avukat ile hareket edilmesi gerekir. Bu tip boşanma davalarının en önemli figürlerinden biri zamandır. Hakimin isteklerine göre bazı konularda belirli zaman dilimleri içinde aksiyon almak gerekir. Hakimin şahit çağırması, ekstra evrak istemesi veya ihtar gönderilmesine karar vermesi gibi durumlarda mutlak karşı hamle için zaman kuralına uyulması gerekir. Aksi halde davanın süresi uzayacağı için her durumda negatif etki yapar.

Boşanma konusunda Çekmeköy avukat tutmanız için size birçok alternatif sergiler. Önemli olan burada karşılıklı iş ahlakı ve güvene dayanan bir profesyonel ilişki kurabilmektir. Avukat tutmak sizin sırtınızdan davayı takip etme yükünü alacağı için zamandan da kazanırsınız. Çünkü yoğun tempo içinde iş hayatının içinde olan kişilerin davaları takip etmesi ve katılması zor olabilir. Bu konuda vekalet verdiğiniz avukatın mesleği bu olduğu için duruşmayı kaçırmaz ve siz de zararlı çıkmamış olursunuz.

İş Davalarında Avukat Faktörü

İşçi ile işverenin arasındaki anlaşmazlıkları konu alan davalar, avukat tarafından takip edildiğinde işçiler açısından son derece avantajlı durumlar ortaya çıkmasına vesile olur. İşçinin yaşadığı her türlü olumsuz durum için hakkını mahkemede arama hakkı vardır. Bu hak arama mevcut işyeri ile alakalı bir durum için olabileceği gibi gerekli zaman dilimleri içindeyse eski çalıştığı yer ile alakalı da olabilir. İşçilerin mahkeme koridorların yer almasını sağlayan belli başlı dava tipleri ise şu şekildedir.

  • Fazla mesai alacaklarının ödenmemesi
  • Haksız yere işten çıkarılma
  • Yıllık izninin kullandırılmaması
  • Sigorta primlerindeki düzensizlik

Az önce de beyan ettiğimiz gibi bu davalar sayıca en çok rastlanan dava türleridir. Bunlar veya başka konular için mahkeme yoluna gitmeyi planlıyorsanız Çekmeköy avukat arayışlarınız için doğru adrestir. Çünkü burada iş hukuku ile ilgilenen ve bu davalarda tecrübeli avukatlar yer alır.

İşçilerin açtığı davalarda genellikle karşı taraf ekonomik olarak çok daha güçlü olduğu için sürekli çalıştıkları avukatları dava konusunda görevlendirir. Bu şekilde davaya giren işçi de eğer bir avukat ile anlaşma sağlamamışsa, karşısında gördüğü avukatlar karşısında tedirgin olabilir. İşçi davasında haklı bile olsa birkaç tane avukatın bir anda üzerinde kurduğu psikolojik baskıyla geri çekilme tercihinde bulunabilir. Bu tip bir eylem sonucunda da belki de hakkı olan bir tazminatı alamaması veya işe geri dönme ihtimalinin elinden alınması söz konusu olabilir.

Call Now Button