Çekmeköy Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ülkemizin kanayan yaralarından bir tanesi de bir türlü engellenemeyen trafik kazalarıdır. Her gün TV haberlerinde ve gazetelerde gördüğümüz birçok haberin öznesini oluşturan bu kazalar, özellikle bayram dönemleri başka bir boyuta geçiyor. Bu kazalar sonucunda da maalesef bir çok kişi hayatını kaybediyor. Sonrasında ise pek fazla medyada yer almayan başka bir tablo ortaya çıkıyor. Geride kalanlar için hayat daha da zorlaştığından dolayı birçok insan Çekmeköy ölümlü trafik kazası avukatı ile görüşmek zorunda kalıyor.

Kazalar sonrasında geride kalanların yaşadığı acının yanına bir de İstanbul gibi bir şehirde yaşam zorunluluğu geliyor. Özellikle evli erkekler vefat etikten sonra geride kalan eş ve çocukları çok fazla zorluk çekiyor. Bu konuda ise geride kalanları oldukça meşakkatli bir hukuki süreç bekliyor. Bu noktada eğer Çekmeköy ölümlü trafik kazası avukatı gibi profesyonellerle birlikte hareket edilirse bu kişilerin hayatlarını bir nebze kolaylaştıracak bir tazminat alınması  söz konusu olabiliyor.

Trafik Kazaları Sonucu Alınan Tazminatlar

Ölümle sonuçlanan trafik kazalarında geride kalanlara sigorta şirketlerinin ödediği tazminat destekten yoksun kalma tazminatı olarak isimlendirilir. Bu tazminatı almak için başvuru yapıldıktan sonra yapılan bazı hesaplamalar sonucu bir tazminat bedeli ortaya çıkar. Sigorta şirketleri bazı anlarda kişilerle anlaşma yoluna gidip normalde alınması gereken tazminat miktarının daha altında bir rakam üzerine el sıkışmaya çalışırlar. Bu durum bazı kişiler tarafından kabul de edilebilir. Çünkü hukuki süreç son derece yorucu olabilir. Ölen kişinin üzüntüsünü yaşayan kişiler bir de mahkeme derdiyle uğraşmamak için teklif edilen bu rakamı kabul etmek zorunda kalabilirler.

Oysa bu gibi konularda Çekmeköy ölümlü trafik kazası avukatı ile işbirliği içinde ilerlenirse haklarınızı daha iyi bileceğiniz için konuya da hakim olursunuz.

Geride Kalanlar Ne Kadar Tazminat Alabilir?

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kişinin geride bıraktığı kişiler ödenecek olan destekten yoksun kalma tazminatının net olarak hesaplanması için çok farklı faktörlerin bir araya getirilerek olaya yaklaşılması gerekir. Bu işi genellikle sigorta şirketlerindeki aktüerler yapar. Mahkemelere intikal eden olaylarda ise yine bu meslek grubuna mensup bilirkişiler miktara karar verir.

Hiçbir ölümlü trafik kazasında konuya vakıf olmadan bir miktar verilemez. Günümüzde bazı trafik takip büroları insanları şu kadar tazminat alırsın şeklinde vaatlerle kandırma yoluna gidebilmektedir. Burada kişilerin dikkat etmesi gereken nokta bu hesabın birçok detayla yapılabileceği için bu tip vaatlere aldanmamalarıdır.

Trafik Kazalarında Tazminat Nasıl Hesaplanır?

Çekmeköy ölümlü trafik kazası avukatı ile daha detaylı görüşebileceğiniz tazminat hesaplama konusunda bazı teknikler ve tablolar kullanılır.

İlk olarak ele alınan konu beklenen ömür süresidir. Bu süre uluslararası arenada kabul görmüş bazı istatistik tabloları üzerinden hesaplanır. Yani trafik kazasında hayatını kaybeden kişi eğer hayatta kalsaydı ne kadar yaşardı bu tablolarda bunun cevabı aranır. Elbette bu konuyu net olarak saptamak mümkün değildir ancak belirli standartlarda konuya yaklaşılmıştır. Buradan elde edilen tahmini ömür süresinden kişinin hayatını kaybettiği yaş çıkarılarak kaç yıl boyunca ailesine destek olacağı ortaya konur. Bu rakam üzerinden de toplam bir tazminat bedeli hesaplanır. Her kişi için farklı sonuç çıkmasının sebebi de kişinin sosyo ekonomik özellikleridir. Buna göre şu niteliklere bakılarak tazminat saptaması yapılır.

  • Aylık gelir
  • Mesleki başarı ve eğitim durumu
  • Mevcut mal varlığı ve potansiyeli
  • Çocuk sayısı ve çocukların reşit olmaları için kalan süre
  • Kariyerinde elde edeceği olası kazanımlar
  • Olası gelecekte yer alacağı konum

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-kira-hukuku-avukati.html

“Çekmeköy Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara