0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cevizli Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Tüm dünyada olduğu gibi maalesef Türkiye’de trafik kazaları oldukça sık rastlanan sorunların başında gelmektedir. Artan taşıt sayısı, ehliyet alımlarında yetersiz eğitim verilmesi, dikkatsizlik, kontrolsüz araba kullanma, araçların emniyetlerinin sağlanmaması ve tabi ki trafik kurallarının ihmal edilmesi gibi nedenlerden dolayı her yıl binlerce kaza meydana gelmektedir. Sadece bayram tatillerinde meydana gelen kazaların bile ele alınması ölümcül trafik kazaları davalarının açılmasına yeterli olmaktadır. Kartal ilçesinde ki hukuk büromuzda da bu tarz davaların gelme oranı oldukça yüksektir. Bizler Cevizli Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak sizlerin kaza sonucunda yakınlarınızı kaybetmeniz neticesinde tüm haklarınızı koruma altına almakta ve kanun karşısında doğan haklarınızı hukuka dayalı şekilde almanız konusunda sizlere sonuna kadar yardımcı olmaktayız.

Trafik Kazaları Sonrasında Tazminat Davalarının Açılması

Cevizli mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak bizler bu alanda 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz. Kazaların meydana gelmesinden sonra ölüm olayının yaşanmasıyla ölen kişinin yakınlarının haklarını koruma altına almak ve kaza neticesinde meydana gelen sorunların çözüme ulaşmasında sizlere yardımcı olmak adına hizmet veriyoruz.

Ölümcül kazlarda meydana gelen ölüm olayı gerçekleşmesi halinde yaşarken ölen kişiden destek alan eşi ve çocukları direk olarak tazminat davası açma hakkına sahip kişiler olmaktadırlar. Bu kişilerin ölen kişiden destek aldıklarını ispatlamalarına gerek olmadığını belirtmeliyiz. Maddi ve manevi olarak dava açılma hakkı söz konusudur. Ölen kişinin bekar olası halinde de anne ve babası hayatsa ise bu kişiler tazminat davası açabilmektedir. Yine bu kişilerin ölen kişiden destek aldıklarını ispatlama yoluna gitmelerine gerek yoktur. Ölen kişinin dayısı, amcası, yengesi gibi akrabalarının tazminat davası açabilmesi için yaşarken ölen kişiden destek aldıklarını öncelikle ispatlamaları gerekmektedir. Bu ispatlama gerçekleştikten sonra maddi ve manevi tazminat davası açılabilir.

Tazminat davasının açılması hakkı doğduğunda bu davaların açılabileceği kişilerin başında kazayı yapan kişi gelmektedir. Ölüm olayının gerçekleşmesiyle maddi ve manevi olarak bu kişiden hak talebinde bulunmak mümkün olmaktadır. Aracın sahibi kişiye de bu şekilde tazminat davası açılmaktadır. Aracın işletilmesi konusunda söz sahibi olunması bu davada tazminat talep edilebilecek kişi haline dönüştürmektedir. Son olarak da aracı işleten kişiden de işletme haklarına sahip olmasından dolayı tazminat davası açılması söz konusu olabilmektedir.

Başınıza bu tarz bir durum gelmesi halinde ilk yapılması gereken bu alanda uzman avukatlara başvurmaktır. İstanbul sınırları içinde tüm trafik kazası işlemlerinizle ilgili olarak Cevizli Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yılların verdiği tecrübeyle acınıza ortak olmakta ve haklarınızı sonuna kadar savunmaktayız.

Ölümlü Trafik Kazalarında İstenebilecek Zararlar

Ölümcül trafik kazalarında meydana gelen ölüm olayının ardından ölen kişinin yakınlarının belirli hakları doğmaktadır. Bunların başında ölüm olayının gerçekleşmesiyle duyulan keder ve acının oluşmasıyla ölen kişinin eşi, çocukları, anne ve babası manevi tazminat davası açma hakkına sahip olmaktadırlar. Bunun dışında cenaze masrafları ve ölüm öncesinde yapılan tedavi masraflarının da talep edilme hakkı doğmaktadır. Ölen kişinin birincil derece yakınları destekten yoksun kalma tazminatı davası da açma hakkına sahip olmaktadırlar. Tüm bu konularla ilgili detaylı bilgi edinmek istediğinizde İstanbul ilinde bulunan hukuk büromuzu ziyaret edebilirsiniz.

Call Now Button