0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Caferağa Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma süreci tarafların duygusal olarak çok yoğun bir dönemden geçtikleri ve yıprandıkları süreçler olabilmektedirler. Tarafların bu sürece duygusal yaklaşmaları ve mantıklı hareket edemez durumda oluşları da ne yazık ki sıklıkla yaşanmakta olan bir durumdur.

Bunun yanında tazminat ya da nafaka konuları da tarafların o an için önemsemedikleri ancak daha sonra sıkıntı yaşamalarına sebep olan konular olabilmektedir. Taraflar nafaka ya da tazminata ihtiyaç duymadıklarını düşünmekte ancak daha sonra geçim sıkıntısı yaşayabilmektedirler. Bu durumlarda bir profesyonelin objektif görüşleri oldukça önem taşıyabilmektedir.

Boşanma davaları zaten stresli ve zorlu bir dönemden geçmekte olan tarafların omuzlarına daha fazla yük binmesine sebep olmaktadır. Boşanma davası avukatları bu süreçte müvekkillerinin omzundan bu yükü almak ve kendilerini desteklemek için gereklidirler.

Hukuki prosedürlerin sorunsuz ilerletilmesi ve müvekkil taleplerinin karşılanmaya çalışılması boşanma avukatının görevlerindendir.

Boşanma Avukatlarının Boşanma Davalarındaki Rolü

Gerek anlaşmalı boşanma davalarında, gerekse çekişmeli boşanma davalarında boşanma avukatları sürecin sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için çabalarlar. Müvekkillerinin kabul etmedikleri şartlara itiraz ederler ve müvekkillerinin iddialarını desteklemek amacıyla mahkemeye delil sunarlar.

Kadıköy Caferağa Mahalesi’nde pek çok boşanma avukatı danışmanlık hizmeti vermektedir. Caferağa Mahallesi Boşanma Avukatı arayan kimselerin bu süreçte tecrübeli ve uzman bir boşanma avukatına başvurma ihtiyaçları bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı, bu bölgede faaliyet vermekte olan, alanında uzman ve tecrübeli boşanma avukatlarından biridir.

Call Now Button