0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ülkemizdeki Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Ülkemizdeki boşanma davalarının uzun yıllar boyunca dikkat çeken bir yapısı bulunmasına ek olarak özellikle direkt olarak bazı temel girişimlerde bulunulması sayesinde doğrudan boşanma davaları iki tarafın da hızlıca evliliğini bitirerek yeni bir evlilik için girişimlerde bulunmasını sağlayabiliyor. Yeni mevzuat yapısı doğrultusunda özellikle Mehmet Ali Helvacı size boşanma davasının başından sonuna kadar yardımcı olabilecektir. Günümüzde direkt olarak yeni çalışmalar aracılığıyla avukatlar ses ve görüntü kayıtlarının elde edilebilmesi için girişimlerde bulunabiliyor. Bu tarz durumlarda doğrudan lehinize olan kanıtta

Anlaşmalı Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı boşanma davaları son dönemde doğrudan ülkemizdeki binlerce kişi için büyük bir önem teşkil ediyor. Özellikle doğrudan üç ay içerisinde sonuçlandırılabilen bir dava yapısı bulunuyor. Anlaşmalı davalarda çoğu zaman çocuk olmadığı anlaşılabiliyor. Çocuklar davanın uzamasına, iki tarafın da duygusal davranmasına neden olabiliyor. Mal paylaşımı son derece kolay olmasına rağmen, ilişkilerin büyük bir bölümünde çocuğun velayetinin alınmasıyla ilgili süreçte istenen sonuçların alınamaması nedeniyle boşanma davaların süreleri doğrudan etkilenebiliyor. Anlaşmalı davalarda sürecin istenen biçimde işleyebilmesi için mutlaka avukatınızla süreci takip etmeniz gerekiyor.

Çekişmeli Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Çekişmeli boşanma davalarıyla birlikte süreç doğrudan ülkemizdeki medeni kanuna uygun bir şekilde değerlendirmeye devam edilebiliyor. Genellikle boşanma davalarında çekişmeli olanların süresi 1 yılın üzerinde olabiliyor. Bazı durumlarda ise eşler davanın yarısındayken anlaşabildiği için, bir sonraki duruşmada direkt olarak davanın sonuçlanmasına karar verilebiliyor. Çekişmeli olan boşanma davalarının süresi çocuğu zaman 6 ay ila 1,5 yıl arasında oluyor. Çocuğun bulunması ve eşlerin birbirleriyle düşman gibi bir tutum içerisinde olması halinde dava uzayabiliyor. Olumlu sonuçların alınabilmesi zor olan davalarda mahkeme olabildiğinde uzun bir süreye yayarak davanın etkilenmesini engellemek, sürecin doğrudan iki taraf için de adaletli olmasını sağlamak isteyebiliyor.

Boşanma Davalarında En Hızlı Yol Hangisidir?

Eğer son derece hızlı bir şekilde boşanmak ve evliliğinizi sona erdirmek istiyorsanız, sizin için en uygun yol anlaşmalı boşanmadır. Eğer anlaşmalı boşanmayla ilgili olarak eşinizle birlikte istediğiniz sonuçları alamıyorsanız zaten direkt olarak boşanma davalarıyla ilgili girişimlerde bulunulması gerekebiliyor. Ülkemizdeki davalar genellikle 1 yıldan uzun sürüyor fakat eğer hızlı bir biçimde sonuca ulaşılmak isteniyorsa, mallardan ve çocuk bulunuyorsa velayetinden vazgeçmekle mümkün olacaktır.

Çocuk bulunmayan evliliğe sahip davalarda hızlı bir şekilde boşanmak için tek vazgeçmeniz gereken, mallar olarak tanımlanabilir. Veya eşiniz anlayışlıysa zaten yarı yarıya veya parasını kim ödediyse, bu durum da göz önünde bulundurularak buna uygun bir biçimde paylaşılması mümkün olabilir. Sonrasında ise mahkemenin yapması gereken tek işlem süreci onaylamak olacağı için, herhangi bir mal paylaşımı veya çocuk velayetinin verilmesiyle ilgili karar vermek amacıyla sürekli olarak duruşmalar yapılmayacaktır. Böylelikle doğrudan dava başarılı bir şekilde sonuçlandırılabilir.

Call Now Button