Velibaba Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü trafik kazaları sonrasında yaşanılan yakınların mağduriyetlerini gidermek için kanunlar önünde doğan bazı haklar bulunmaktadır. Birçok kişi bu hakların ne olduğunu ve neler yapılması gerektiğini bilmedikleri ve bu alanda yardım almadıkları içinde hakların kaybolması söz konusu olmaktadır. Pendik ilçesinde hukuk büromuzdan bu süreçler ve neler yapılması gerektiği konusunda uzman görüşlerimize başvurabilir, haklarınızı savunmamız adına bizlerle çalışmaya başlayabilirsiniz. Velibaba mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetleriniz için bizler her daim sizlerin yanında olmaya ve adaletin yerine getirmesi konusunda titizlikle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Trafik Kazaları Sonrası Doğan Haklar

Velibaba mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetlerimizi bu tarz durumlarla karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın yakınlarına sunmaktayız. Ölüm olayının gerçekleştiği trafik kazaları sonrasında ölen kişilerin yakınlarının belirli hakları doğmaktadır. Tek araçlı trafik kazalarında kazayı yapan sürücünüm suçlu olması ve ölmesi halinde bile yakınlarının kanunlar nezdinde sahip olduğu tazminat davası açma hakları bulunmaktadır.

Bu tarz durumlar ülkemizde çok fazla bilinmediği gibi sigorta şirketleri de bu tarz durumlarda mağdurların tazminatlarını hesaplamakta ve olay sıcakken hemen tazminatlar ödemektedir. Bu durumlar neticesinde de yakınlar haklarının daha fazla olduğu düşüncesine kapılmadıkları ve yasaları, kanunları da bilmedikleri için haklarını arama yoluna gitmemektedirler.

Velibaba mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetlerimizden faydalanmanız halinde kanun önünde bu tarz bir durumda doğan haklarınızı en iyi şekilde öğrenmekte hatta gerekli başvuruları yapmanız halinde haklarınızı kazanmaktasınız.

Yakınların Açabilecekleri Davalar

İstanbul ili içinde meydana gelen ölümlü trafik kazası sonrasında yakınlarınızı kaybetmeniz halinde maddi hasarlar içinde açabileceğiniz davalar bulunmaktadır. Bunun dışında duyduğunuz üzüntü, keder ve elemden dolayı da karşı tarafa manevi tazminat davası açma hakkına sahip olmaktasınız.

Destekten yoksun kalma tazminat davası da ölen kişinin destek sağaldığı herkes tarafından açılmaktadır. Ölen kişinin eşi çocukları direk olarak bu hakka sahip olabilirken bekar olanların kardeşleri, annesi, babası, nişanlısı bu davaları açabilmektedirler. Ayrıca yaşarken destek verdiği hala, maça dayı gibi uzak akrabalarda bu desteği aldıklarını ispat etmeleri halinde dava açma hakkına sahip olabilirler.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/velibaba-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-bosanma-avukati-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/velibaba-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/velibaba-mahallesi-isci-avukati.html

“Velibaba Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara