A’dan Z’ye Boşanma Süreci

Boşanma süreci içerisinde maddi olarak ya da manevi olarak yıpranmışlık içerisinde olabilirsiniz. Maltepe boşanma avukatı ile iş birliği içerisinde bu süreci devam ettirirseniz sizin için dönemin hem hukuksa hem de manevi açıdan çok daha kolay bir biçimde geçeceğinden emin olabilirsiniz. Hukuki boyut özellikle kadınları da erkekleri de sıkıntıya sokabilmektedir. Bu nedenle sizin yaşamışlığınızı anlatacağınız ve ardından buna uygun bir boyut kazandıracak olan bir profesyonel ile iş birliği içerisinde bulunmuş olmanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Bu konuda özellikle boşanma konusunda deneyimli olan ve sizin cinsiyetinizden kaynaklanan hakları da savunabilecek bir kişi ile iş birliği kurmanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Boşanma konusunda aile hukuku ile alakalı olan noktaların özellikle dikkatli bir biçimde incelenmesi gerektiği özellikle altı çizilmesi gereken noktalardandır. Aile hukukunun diğer dallara nazaran daha esnek olması avukatın üzerine düşen sorumluluğu da direkt olarak artırmaktadır. Sizde bu süreci idare edebileceğinden emin olduğunuz kişiler ile çalışarak daha sağlıklı ve güveni bir boşanma süreci geçirme imkanını elde edebilirsiniz.

İhtilaflı Boşanma Nedir?

Maltepe avukat konusunda en çok ihtiyaç duyacağınız durumların başında kesinlikle ihtilaflı boşanma halleri gelmektedir. Bu süreç içerisinde siz de eşiniz ile boşanma süreci içerisinde bir orta yol bulma imkanını elde edemediyseniz, içerisinde bulunduğunuz durumun ihtilaflı boşanma olacağının da altının çizilmesi gerekmektedir. Avukatların bu boşanma süreci içerisinde sizin taleplerinize çok daha büyük bir özen göstermeleri gerekmektedir. Siz de ihtilaflı boşanma ila alakalı olarak hakimin kanaatlerinin önemli olduğunun ve delillerden ziyade sizin talepleriniz ve hakimin kişisel kanaatleri çevresinde şekilleneceğinin de altının çizilmesi gerekmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Maltepe boşanma avukatı konu başlığı içerisine bilinmesi gereken kavramlardan bir diğeri de anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı olarak boşanmak isteyen çiftlerin süreç içerisinde zorluk yaşayacakları ya da manevi olarak yıpranacakları alanların çok da büyük bir alanı kapsamadığının altı çizilmelidir. Anlaşmalı olarak boşanılacağı için zaten en azından temel konularda eşlerin birbiri ile hem fikir oldukları noktaların  çoğunlukta olduğu söylenebilir. Anlaşmalı boşanma konusunda özellikle nafaka ya da çocukların velayeti ile alakalı olarak temel meselelerin kararlaştırılmış olunması bireylerin bu zaman dilimi içerisinde davanın genelinde bir sükunetin sağlanmasını da mümkün kılacaktır.

Anlaşmalı boşanmalar kapsamında eğer her iki taraf da birbiri ile ödenmesi gereken nafaka, çocukların hangi tarafta kalacağı ya da genel olarak boşanmanın ana hatlarının belirlenmesi konusunda temel noktalar ortaya koyulmuş ise hakimin karar verme sürecinin de oldukça hızlı olacağı bilinmelidir. Bu aşamada taraflar birbiri ile konuşmak ya da görüşmek istemezse kişilerin avukatlar aracılığı ile görüşmeleri ve en azından temel maddelerin belirlenmesi konusunda yardımlaşılması mümkün kılınmaktadır. Anlaşmalı boşanma konusunda gerekli olan bilgileri elde edebilmek için avukatınıza danışarak daha bilinçli bir süreç geçirebilirsiniz.

Evlilik Kurumunun Bitirilmesi için Haklı Sebepler ve Genel İnceleme

Maltepe avukat seçiminizi tamamladıktan sonra evlilik kurumunu neden sonlandırmak istediğiniz ile alakalı olarak haklı gerekçelerinizi avukatlarınıza bildirme aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Evlilik kurumunun ortadan kaldırılmasına hangi durumların ve olayların söz konusu olduğunu da belirtmeniz gerekmektedir. Bazı anlaşmalı davaların haricinde kişilerin evlilik kurumunu bitirmeleri için muhakkak geçerli bir sebep sunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin taleplerinin hakim tarafından reddedileceği konusunda da dikkat edilmesi gerekmektedir. Avukatınız hem hakimin bu konuya olan tutumunu ölçüp biçerek hem de sizin yaşanmışlığınız ile alakalı olarak genel bir tablo oluşturup bu durumun sorunsuz çözülmesini sağlayabilecektir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/trafik-kazasi-avukati-istanbul-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-avukati-ve-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-sureci-ve-kadin-haklari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ne-tur-bosanma-sizin-icin-dogru.html

“A’dan Z’ye Boşanma Süreci” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara