Aldatıldım Nasıl Boşanabilirim?

Eşinin kendisini aldattığını düşünen değil, bu konuda emin olan bireylerin tek celsede boşanma gibi bir hakkı bulunuyor. Aldatıldım nasıl boşanabilirim? Eğer eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, kamera kayıtları, ses dinleme cihazları, ortam kayıtları, şahitler gibi sizi haklı çıkarabilecek öğeleri bir araya getirerek davada kullanabilirsiniz. Bu sayede çok rahat bir şekilde eğer eşinizin de geçerli sebepleri bulunmuyorsa, süreci takip eden hakim sizi haklı bulabilir ve davanız kısa süre içerisinde sonuçlanabilir.

Boşanma Davasını Nasıl Açabilirim?

Davayı açabilmeniz için yapmanız gereken işlemlerin başında gerekli olan belgeleri ve özel nüshaları temin ederek mahkemeye gitmek yer alıyor. Mahkeme aracılığıyla boşanma davasının açılmasıyla birlikte iki tarafın da görüşünün alınacağının unutulmaması gerekiyor. Ancak başarılı bir savunma yapıldığı taktirde istenen boşanma sonucu elde edilebilecektir. Eğer iki tarafta da boşanmaya uygun gözle bakılıyorsa bir süre sonra hakimin vereceği karar da çiftlerin kararı yönünde olmak durumunda olacaktır.

Davanın açılabilmesi için yapılması gereken işlemler arasında eğer Aile Mahkemesi bulunuyorsa, buran dava açmak olacaktır. Aldatıldım nasıl boşanabilirim? Bulunmuyorsa ise Asliye Hukuk Mahkemesine gidebilir ve üç nüsha dilekçe verilerek davanın başlaması sağlanabilir. Açılmış sayılabilmesi için gerekli olan en önemli işlem ise başvuru harcı vermek olacaktır. Yatırılması gerekli olan başvuru harcı, peşin harç ve buna benzer harçlar sayesinde o gün itibariyle dava başlamış sayılacaktır.

Boşanmak İçin Hangi Evraklar Gerekir?

Boşanmak için gerekli olan evraklar eskiden çok fazla sayıdaydı fakat günümüzde sadece TC Kimlik numarası içeren bir nüfus cüzdanı yeterli oluyor. Aldatılmanız ve boşanmak istemeniz veya diğer durumlardan dolayı evliliğinizi sonlandırmak istemeniz halinde rahatlıkla mahkemeye 3 nüsha doldurmak için gidebilir ve gerekli ödemeyi yaparak dava sürecinin sonunda haklı bulunursanız boşanabileceksiniz. Boşanmak için gerekli olan herhangi bir kanıt hakim tarafından istenir ve iddianızın asılsız olduğu öne sürülürse mutlaka avukatınızla neler yapabileceğinizle ilgili bir görüşme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Özellikle kendi iddianızı başarılı biçimde savunabilmeniz ve özel girişimlerde bulunabilmeniz için kamera kayıtları, ortam görüntüleri en büyük yardımcınız olacak ve davanın lehinize sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Eşim / Ben Mahkemeye Gelmesek Olur Mu?

Eğer mahkemeye gelmeden davanın sonuçlanmasını bekleyecekseniz, ikinizin arasında büyük bir problem olmalı ve bununla ilgili gerekli olan bilgilendirmeyi yapmalısınız. Çekişmeli olacak şekilde açılan davalarda yani bir taraf boşanmayı isterken diğerinin istemediği durumlarda herhangi bir şekilde bir tarafın gelmeme gibi bir hakkı bulunur. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise, çiftler anlaşarak boşanmak istiyorlarsa mutlaka beyanatlarını bizzat kendileri mahkemeye gelerek davada hakime belirtmek zorundadırlar. Aldatıldım nasıl boşanabilirim? Aldatılma gibi durumlarda daha fazla üzülmek, kırılmak istemeyen bireylerin bu imkan sayesinde sadece vekalet vererek avukatlarını davaya göndermeleri ve boşanmak istediklerini belirtmeleri yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cocugum-var-nasil-bosanabilirim.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/en-kisa-surede-nasil-bosanabilirim.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esimden-siddet-goruyorum-nasil-bosanabilirim.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/eslerden-birinin-bosanmak-istememesi-durumunda-ne-olur.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-sureci.html

“Aldatıldım Nasıl Boşanabilirim?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara