Askeri Avukat İstanbul Şehrindeki Davalara Bakıyor

Askeri Avukat İstanbul kentinde özel bir hukuk alanı olarak kabul edilen askeri konularla ilgilenmekte. Dünyanın her yerinde ülkelerin silahları kuvvetleri, kendilerine ait olan bir takım hukuk kurallarına göre hareket ederler. Bu noktada ilgili kurallar ve hükümler çerçevesinde görülecek olan davalarda, konuyu iyi bilen ve kanunlara hakım olan avukatların görev yapması gerekmektedir.

Askeri Ceza Hukuku Nedir?

İstanbul askeri avukat, özel olarak hazırlanmış olan ceza hukuku konusunda bilgi sahibidir. Buna göre bunun ayrıntılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Mevcut hukuk dalı, askerlik görevini yerine getiren ya da ordunun mensubu olan kişilerin, meslekleriyle alakalı olarak yaşanan suçlara yönelik olarak hazırlanmıştır.
  • Askeri suçlar olarak tanımlanmış fiillerin içerisinde üste ya da amir olarak tanımlanmış kişiye gerçekleştirilen fiili taruz, isyan çıkarma, asta müessir olarak fiil içerisinde bulunma, askerliğe bilerek ve isteyerek elverişsiz hale getirme, casusluk yapma gibi durumlar söz konusudur.
  • Bunların tümü mevcut hukuk içerisinde değerlendirilirken, yapılmış olan değişikliğin ardından sivil mahkemeler devreye girmiştir. Ancak ortaya çıkan durumlar konusunda yine Askeri Ceza Hukuku baz alınmıştır.

Askeri Disiplin Hukuku Nedir?

İstanbul askeri konularda uzman avukat, aynı zamanda disiplinle alakalı olan suçlara da bakmaktadır. Buna göre askeri disiplin hukuku alanına giren durumlar çerçevesinde verilen cezalar şöyledir; işlenen suçun niteliğine göre aylıktan mahrum bırakma yani kesme, kınama, uyarma gibi farklı cezalar söz konusu olabilmektedir. Tüm bunlar disiplin amiri tarafından verilmektedir. Bunun yanı sıra kurulların verdiği cezaların arasında oda hapsi cezası olabilmektedir. Yüksek olarak tanımlanmış disiplin kuralları tarafından verilen müeyyidelerin içerisinde TSK’dan ayırma söz konusu olabilmektedir. Bu tip durumlarda idare mahkemesine gidilerek yürütmenin durdurulması ya da iptal edilmesi yönünde dava açılabilmektedir. Böyle hallerde askeri disiplin kanunu baz alınır. Askeri avukat İstanbul alternatifleri arasından seçim yapılarak, dava süreci başlatılabilir.

Askeri Mahkemeler Açık mı?

Askeri mahkemelerin kapatılmasından sonra bu tip davalara bakan farklı mahkemeler tercih edilmeye başlanmıştır. Buna göre ağır olarak tanımlanmış cezalara, sivil ağır ceza mahkemelere bakmaktadır. Eğer suçun işlenmiş olduğu yerde birden çok bu tip bir mahkeme varsa, birinci olana gidilmelidir. Asliye hukuku çerçevesinde olanlar için asliye ceza yetkilendirilmiştir.

Askeri Avukatın Önemi Nedir?

Askeri avukat İstanbul çerçevesinde görev yapan kişiler, özel bir eğitimden geçmezler. Ya da bunun için farklı bir okula gitmeye gerek yoktur. Askeri kanunları, disipline dair ayrıntıları ve hükümleri bilmeleri gerekmektedir. Helvacı hukuk bürosu bu noktada beklentileri karşılar. Çünkü buna dair bilgisi, deneyimi olan personeli vardır. İlk olarak sizden davaya dair gerekli bilgiler alınır. Bunun için büroya gerek duymadan sadece telefonla iletişim kurma şansınız her daim vardır. Daha sonra ayrıntılara geçilir. Dava dosyası incelenir. Böylelikle askeri hukuk alanına giren dava kabul edilmiş olunacaktır.

İstanbul Ağır Ceza Avukatları Listesi
Ağır ceza avukatlarından bir tanesi olan Avukat Mehmet Ali Helvacı, müvekkillerine her konuda yardımcı olabilecek uzmanlıkta olan bir kişidir. Bu sebeple yardım almak isteyen kişilerin 0533 351 98 54 numaralı telefondan ulaşmaları yeterlidir.
Ceza Avukatı İstanbul
İstanbul’da sayıca çok fazla ceza avukatı bulunmaktadır. Bu durum kişilerin aklını karıştırabilmektedir ziraa kendilerine en uygun avukatı seçerek dava süreçlerinin kendi lehlerinde ilerlemesini ve sonuçlanmasını istemektedirler. Alanında başarılı bir avukat olan Mehmet Ali Helvacı, müvekkillerine her konuda destek olarak dava sürecinin onların lehine bitmesini sağlamaktadır.
Ağır Ceza Avukatı
Ağır ceza mahkemeleri kasten adam öldürme, gasp, zimmet ya da rüşvet suçu gibi çok ciddi sebeplerle açılan mahkemelerdir. Bu sebeple kişilerin alabilecekleri cezalarda çok uzun süreler olabilmektedir. Bu noktada kişiler davaların kendi lehlerinde sonuçlanmasını istedikleri için kendilerine en uygun avukatı bulma arayışındadır. Bu noktada Av. Mehmet Ali Helvacı kendi alanında birçok başarılı duruşma geçirmesinden dolayı müvekkillerinin güvenini kazanan bir kişidir. Yardım almak isteyen kişilerin 0533 351 98 54 numaralı telefondan ulaşmaları yeterli olacaktır.
Ceza Hukuku Avukatları
Ceza hukuku avukatları kişilerin dava süreçlerinin kendi lehlerine dönmesini sağlamakla görevlidir. En doğru kararları verebilmek için kişilerin başarılı bir avukat seçmesi gerekmektedir. Av. Mehmet Ali Helvacı müvekkillerinin güvenini kazanarak ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Ulaşmak isteyen kişiler 0533 351 98 54 numaralı telefondan bunu gerçekleştirebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/firar-suclarinda-hapis-cezasi-yerine-secenek-yaptirimlar.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ayliktan-kesmelerde-usulsuz-islemlerin-iptali-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/guzelyali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Askeri Avukat İstanbul Şehrindeki Davalara Bakıyor” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba 2008 yılında askerken piyade er..gönderildiğim askeri hastaneden taburcu edildim birliğime dönmek yerine evime geldim ve birdahada gitmedim yıllarca kaçak yaşadım buarada askerlik düştü ve askerliğim bitmiş oldu ama firar ettiğim için 2021 yılında mahkemem görüldü 1.yıl 3 ay hapis cezası verildi istinafa gönderdim onandı yani reddedildi bende silivri ceza kurumuna teslim oldum ama pandemi izninden dolayı hiç yatmadan izne ayrıldım 4 ay 13 gündür dışardayım ay başında pandemi izinleri bitiyor geriye kalan cezam 10 ay 17 gündür kalan bu cezayı yatarmıyım şimdiden teşekkür ederim sonucu bildirebilirmisiniz

    Yanıtla
  2. Merhaba bir tanıdığım 99 senesinde 5 buçuk ay askerlik yaptıktan sonra firar etti o zamandan bugüne kaçak yaşıyor şimdi gidip teslim olsa cezası nedir aradan çok uzun bir süre geçti teşekkür ederim

    Yanıtla

Yorum yapın

Hemen Ara