İstanbul Avukat Mehmet Ali Helvacı

İstanbul genelinde tüm işçi haklarını ve tüketici haklarını yok sayan durumlar için dava açılabilecek ve özellikle de kazanılma oranı yüksek olan davalar ortaya çıkacaktır. Bu süreçte de Avukat olarak Maltepe tüketici avukatı Mehmet Ali Helvacı ile davanızı sürdürebilir ve tazminat kazanma olanağınızı da artırabilirsiniz. İşten ayrılma sürecindeki yapılması gereken işlemler, tüketicilerin de hayatlarına etki eden durumlar nedeniyle mağduriyetlerini gidermeleri için dava açmalarıyla mümkün olabiliyor.

Tüketicilerin Dava Açabileceği Durumlar

Hizmet alabilme hakkınız bulunduğu için tamamen saygı çerçevesi içerisinde bir mekanda, satışa sunulan ürünlere veya uygulamalarının durumuna göre de hizmet alabilirsiniz. Fiyatlarda farklılık yaşanabilir fakat tamamen hem firmayı koruyacak hem de müşterilerin haklarını ihlal etmeden hizmet verecek şekilde kendisini gösteren kuruluşlar oluşturulmak isteniyor. Tüketici avukatı olarak hizmet verilmesinin temel sebebi de genel anlamda müşterilerin haklarının çok büyük bir oranda ihlal ediliyor olmasıdır. Firmalar kendilerini avukatlarla güvence altına alırken de aslına bakıldığında kendilerinin çok daha avantajlı olabilecekleri hizmet süreci ortaya çıkarmak istedikleri anlaşılabiliyor. Aşağıdaki durumlarda başvurunuzu yapabilir ve Maltepe tüketici avukatı sayesinde her türlü durum hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  • Hizmetten veya Satıştan Kaçınmak Mümkün Mü?

Bir firmanın bünyesinde bulunan ürünleri satış sürecinde vitrine koyması ve bunların da satılık olmadığını gösteren bir tabela koymaması, her ürünün alınabileceğini gösterir. Dekorlar, işçi malzemeleri, firmanın kurum olarak hazırladığı ve işlerin ilerleyebilmesi için kullandığı malzemelerin haricinde olan, kurumun hizmet değerine bağlı olarak tüm ürünler satın alınabilir. Bir müşteriye satarken diğerine satılmaması veya müşteri kayırılmasına izin verilmediği gibi, bu tarz durumlarda da dava açabilirsiniz.

  • Sözleşmelerde Yer Alan Haksız Şart Nedir?

Sözleşmelerle ilgili merak ettiğiniz durumlar tamamen sizin ve karşı tarafın ortaklaşa karar vermesi ve bilgi edinilmesini mümkün kılmak zorundadır. Sizin haberiniz olmaksızın hiçbir şekilde maddeler eklenemez ve bunun yanı sıra, herhangi bir lehinize durum olmaksızın da, tamamen aleyhinize olacak bir madde eklenmesine de izin verilmez. Belirli durumlar oluşmadığı taktirde sözleşmelerin değiştirilmesi mümkün olmaz ve tek taraflı olarak Maltepe tüketici avukatı aracılığıylasözleşme hazırlanması mümkün, karşı tarafın bütün haklarının ihlal edilmesi doğru görülmez. Bir sözleşmenin imzalanıyor olması halinde içerisinde bulunan bütün maddelerin karşılıklı olarak kabul edildiğini gösterir. Bu nedenle de eğer haksız şart olarak tanımlanabilecek, sadece kuruma kazanç sağlatabilecek durumlar bulunursa bu şartların kabul edilmemesi ve imzalanmaması gerekiyor.

Çalışanların Dava Açabileceği Durumlar

  • Tam Günlü İşte Alınacak Maaşın 1404 TL Altında Olması

Tam günlü olarak tanımlanan işlerde direkt olarak alt limit olarak asgari ücret ödemesi yapılması gerekiyor. En düşük maaş olarak belirlenen 1404 Türk Lirası tutarının üzerine çıkılmak istenmesi halinde de artık 1350 TL tutarına dahi izin verilmiyor. Bu tarz durumlarda çalışanların dava açma hakkı ve sigortasıyla ilgili durumlardan, ödemelerle ve çalışma tarzıyla ilgili durumlara kadar her türlü durumu davaya konu etmesi de mümkün olabilir.

  • Toptan Ödeme Alanlar Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

Toptan ödeme alınabilmesi için kıdem şartlarına uygun bir şekilde gerekli olan her türlü özelliğine uygun bir şekilde de oyunlar sayesinde kıdem tazminatı alınması mümkün olacaktır. İstanbul’da Maltepe bünyesinde her tüketicinin ve çalışanın hak talep edebileceği, sözleşmeler doğrultusunda tazminat alabileceği bazı durumlar bulunuyor. Çalışanların işi bırakmak istemeleri halinde de eğer toplu bir şekilde ödeme almak isterlerse de tazminattan yararlanma hakkına sahip olacaklardır. Toplu bir şekilde ücretin ödenmesi istendiği taktirde işten ayrılmak da geçerli ve Maltepe tüketici avukatı aracılığıyla dava açılabilecek durumlar arasında gösterilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/velayet-kararinda-hakimin-dikkat-ettigi-hususlar.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-ve-bosanma-davasi-hakkinda-bilmeniz-gerekenler.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-cinar-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara