Maltepe Avukat Mehmet Ali Helvacı

İstanbul Maltepe’de dava açmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olduğunda Mehmet Ali Helvacı her türlü tüketici hakkınızı ve işçi hakkınızı korumak için yanınızda olacaktır. Pek çok farklı sözleşme hazırlanış türünde tarafların ortak bir görüş içerisinde bulunabilmesi, her iki tarafın da haklarının eşit olarak korunduğu bir süreç ortaya çıkarılabilmesi isteniyor. Bunun için de öncelikle tazminatlar, maaş sistemi, izinler ve molalar gibi detayların her birinin işe başlama sürecinde değerlendirilmesi ve karşılıklı olarak fikir birliğine varıldıktan sonra sözleşmenin oluşturulması gerekiyor. Maltepe işçi avukatı olarak da her türlü durumla ilgili bilgi edinmek veya dava açmak için başvuruda bulunabilirsiniz veya tüketici haklarınızın firma tarafından ihlal edilmesi halinde de mahkemeye gitme yolunun açılmasını sağlayabilirsiniz.

Tüketicilerin Sahip Olduğu Haklar

  • Ayıplı Mal Nasıl Anlaşılır?

Müşterilerine hiçbir sorunu olmadığını belirterek mallarını satmaya devam eden bir kuruluşun tüm mallarında ayıp ve belirli kusurlar olduğunu bilmesine rağmen satması ve bunun ortaya çıkması da Maltepe tüketici avukatı tarafından dava açılmasının önünü açar. Her zaman için reklamlarda gösterilen ve fotoğraflarla veya diğer yayın organları aracılığıyla satışlarının sürdürülmesine imkan tanıyan mecralarda olan kalitenin ürünlere de yansıtılabilmesi isteniyor. Ancak bu şartlar uygun olduğu taktirde, kusursuz ürün aynı fiyata satılabilir fakat ayıplı olanlar daha düşük fiyatlardan değerlendirilir veya satışları halinde dava açılması mümkün olabilir.

  • Boykot Etme Hakkı Nasıl Oluşur?

Bir kurumun kamuya uygun olmayan davranışlarda bulunması veya kitleleri aldatmaya yönelik belli başlı girişimlerde bulunması, boykot edilmesine neden olabilir, Herhangi bir şekilde hakaret barındırmayan veya kurum adını rencide etmeyen şekilde yapılan boykotlarda hem kurum, hem de yargı herhangi nedenden dolayı, boykot edenler dava açamaz. Bu tamamen kamunun hakkı olarak belirtilmiş ve ürünlerin kalitesizliğinden, firmanın güvenilir olmayışından kaynaklanan pek çok farklı durumdan dolayı da dava açılma hakkı gizli tutulur. Yine de dava açtıktan sonra veya açmaksızın da binlerce, yüz binlerce kişinin istediği kadar uzun süreli bir şekilde firmanın mallarını almaması, diğer insanları da geçerli sebeplerle almamaya davet etmesi Maltepe tüketici avukatı tarafından da desteklenen ve kanuna uygun bir durumdur.

Çalışanlar Sözleşmelerini Nasıl Hazırlamalı?

  • İzin Günleri Nasıl Kullanılır?

İzin günlerinin değerlendirilebilmesi için öncelikle hafta içerisinde 40 saatin üzerinde bir çalışma gerçekleştirilmiş olması gerekiyor. Bu da 6 günlük bir çalışma sürecine tekabül eder ve bir gün boyunca yani işverenin inisiyatifine kalmış bir şekilde Pazar günleri veya diğer herhangi bir gün içerisinde izinli olursunuz. Haftalık izin süreniz ise toplamda 24 saat olacak şekilde değerlendirilebilir. Bu süre zarfında işverenin çalışandan herhangi bir isteği olamaz ve olduğu taktirde de karşılıklı olarak görüşülmesi halinde mesai olarak değerlendirilmesi için gereken zemin hazırlanmıştır.

  • Anneler İçin Emzirme İzni

Anne olanların henüz 1 yıl dolmadığı sürece istedikleri zaman herhangi bir şekilde hesap vermeksizin de gün içerisinde işyerlerinden çıkarak toplamda 1,5 saat olabilecek şekilde çocuklarını emzirip gelmelerine imkan tanınıyor. Bunun yanı sıra eğer işten mesai saatinde çıkmak isterseniz de eğer ilk emzirme süreniz yarım saat sürerek geri geldiyseniz, gün içerisinde toplamda 1 saat daha gidip gelme hakkınız bulunur. Kanunen de desteklenen bu durum nedeniyle işvereninize durumu bildirdiğiniz taktirde de izin vermek zorunda olduğu için, aksi durumlarda Maltepe işçi avukatı ile görüşebilir ve dava açabilirsiniz. Sırf bu gerekçeyle işten çıkarılmanız gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/camcesme-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/camlik-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/carsi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cavusoglu-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Maltepe Avukat Mehmet Ali Helvacı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara