0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Maltepe Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarında özellikle bazı durumlarda suçlunun ve mağdurun ayırt edilebilmesi için detaylı bir inceleme yapılması gerekiyor. Maltepe ölümlü trafik kazası avukatı sayesinde söz konusu olan kazanın üstesinden gelmek mümkün olacaktır. Trafik kazalarında hukuki yanlarla ilgili merak ettiğiniz bir durum bulunuyorsa avukatla görüşebilir, aynı zamanda yaşadığınız durum doğrultusunda haklarınızı öğrenebilirsiniz. Günümüzde özellikle de kazayı gerçekleştiren bireylerin yaşadıkları anlaşmazlığın giderilmesi amacıyla hukuki alanda hangi açıklamalar bulunduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ölümlü Kazalarda Davayı Kimler Açabilir?

Hakların korunabilmesi ve yaşama hakkının korunması, bireyin sevdiklerinin mağduriyetinin giderilmesi için özel imkanlar ortaya çıkarılabiliyor. Ölen kişinin yakınları, maddi desteğe ihtiyaç duymaları nedeniyle aile ferdinin hayatını kaybetmesine neden olan kişiye dava açabilirler. Herhangi bir tazminat davasının açılabilmesi için doğrudan veya dolaylı yoldan mağdur edilmek, maddi ve / veya manevi sorunlarla karşı karşıya kalmak gerekiyor. cenaze ve defin işlemleriyle ilgili harcanan veya harcanacak olan miktar da dahil edilerek, kazayı gerçekleştiren bireyden tahsil edilmesi gerekir.

Yıkıma uğrayan kişilerin psikolojik olarak düzelmesi mümkün olmayabilir fakat bu yıkıma neden olan kişi karşısında açacakları davada kazanma olasılıkları son derece yüksektir. Maltepe genelinde yaşanan bu tarz olaylar için başvurunuzu avukata yapmanız ve tüm süreci onun takip etmesini sağlamanız doğru olacaktır. Maltepe ölümlü trafik kazası avukatı aracılığıyla eğer ceza kanunlarıyla ilgili esaslara uyuluyorsa, zaten zaman aşımı bulunmadığı taktirde dava sonuçlandırılabilecektir. Trafik kazalarında bireyler aşağıdaki durumlar oluştuğu taktirde zaman aşımına maruz kalmadan süreye biçimde davalarını açmaları gerekiyor.

  • Yaralanmalı Kazalarda Zaman Aşımı

Eğer içerisinde bulunulan kaza yaralanmalı bir şekilde gerçekleşmişse ve siz kazada karşı tarafa nazaran daha fazla suça sahip değilseniz tazminat davası açabilirsiniz. Kazalı yaralanmalarda belirlenmiş olan zaman aşımı süreci günümüzde 8 yıl olarak belirlenmiştir.

  • Ölümlü Kazalarda Zaman Aşımı

Son derece büyük bir acının üzerine hemen davalarla uğraşmak istemeyen bireylerin de olabileceği göz önünde bulundurularak, ölümlü kazalar için zaman aşımı uzatılmıştır. Günümüzde belirli delillerin bulunduğu, kazada tamamen mağdur olunduğu anlaşıldığı taktirde zaman aşımıyla karşı karşıya kalınmaması için 15 yıl içerisinde başvuruda bulunulabilir.

Trafik Kazalarındaki Tazminat Ne Kadar Olur?

Tazminatın doğru bir şekilde belirlenebilmesi için, bilgisi bulunmayan bireylerin kaza durumuna ve yaralanmaya göre gibi bir yorumu olabiliyor. Trafik kazalarında belirlenecek olan tazminat tutarı ölümlü kazalarda ve yaralanmalı kazalarda farklı değerlerdedir. Her araç sahibinin mutlaka sürekli olarak sigortası bulunması ve bu şekilde seyahat etmesi gerekiyor. Aksi taktirde tazminat da dahil olmak üzere pek çok durumla ilgili belirsizlikler bulunacaktır. Hasarın giderilmesine ek olarak maddi ve manevi sıkıntıların karşılığında ne kadar ödeme yapılması gerektiği de yazıyor. Her bireyin kendine özel olan sigortası doğrultusunda aracına ve yaşına da bağlı olarak bazı değerler ortaya çıkarılabiliyor. Eğer Maltepe ölümlü trafik kazası avukatı ile davanın sonuçlandırılması isteniyorsa, sigortada yazan değerler, tazminat yapısı ile ilgili avukatın görüşlerine göre değerlendirilebilecektir.

Kazada Kusurlu Fakat Ölen Kişi

Kazanın oluşmasına neden olan, diğer araç şoförüne çarpan veya kazanın herhangi bir oluşum evresinde yüzde yüz suçlu olan şoför ölürse, hayatta kalan diğer şoför tazminat ödemek durumunda kalıyor. Kazadaki suçluluk, yaralanmalı davalarda farklı bir sonuç ortaya çıkardığı gibi, eğer olumlu sonuç alınmak isteniyorsa sigorta sözleşmesindeki bu kısma dikkat edilmelidir. Yakınların yapacakları başvurularda İstanbul genelindeki kaza oluşumlarında ölen bireylerin yakınları tazminat başvurusunda bulunabilir. Tam kusurlu olmaları herhangi bir önem teşkil etmediği için, destekten yoksun kalacak olan bireylerin ihtiyaçları bu sayede karşılanabilir.

Call Now Button