Sultanbeyli Kira Hukuku Avukatı

Kiracı veya mal sahipleri anlaşmazlığı düştüğü konularda Sultanbeyli kira hukuku avukatı ile görüşerek konu hakkında atacakları adımları netleştirebilirler. Kira konularında bir avukatın yardımını almak birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Çünkü her işte olduğu gibi uzman bir kişinin yönlendirmeleri ile hareket edildiğinde olumlu sonuç alınma ihtimali artar.

Avukat Nezaretinde Kira Sözleşmesi Hazırlama

Ülkemizdeki avukat ihtiyacı genellikle mahkemeye intikal eden konularda hasıl olur. Ancak kiralama ile ilgili konular daha ilk aşamadan profesyonel bir mantıkla ele alınırsa daha sonra karşılaşılacak olumsuz durumların da önlemi alnınmış olur. Sultanbeyli kira hukuku avukatı ile fikir alışverişinde bulunulduktan sonra hazırlanan kira sözleşmeleri ilgili kanuna ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanacağından her iki tarafın da haklarını bilmelerini sağlar.

Avukat kira sözleşmesinin hazırlığı aşamasında hem mal sahibi olan tarafta hem de kiracıya konunun detaylarını aktarır. Sözleşmenin herhangi bir maddesinin ihlal edildiğinde her iki tarafın da karşılaşacağı durumları nakleder. Ayrıca taraflar da akıllarına takılan soru işaretlerinin bir profesyonel tarafından cevaplanması imkanına sahip olurlar.

Mal Sahiplerinin Açtıkları Davalarda Avukat Faktörünün Önemi

Mutlaka çevrenizde kiracısıyla düştüğü anlaşmazlığı hukuki platformlarda çözüme ulaştırmaya çalışan kişiler vardır. Bu süreç her iki taraf için de yorucu ve yıpratıcı bir süreç olabilir. Çünkü mal sahibinin kiracısıyla olan ilişkisi zedeleneceği için birebir iletişim de sekteye uğrar. Hal böyle olunca hem maddi hem manevi açıdan zarara yol açabilecek birçok olayın temeli atılmış olur. Bu gibi durumlarda Sultanbeyli kira hukuku avukatı devreye girer ve mal sahibinden vekalet alırsa, işlem daha hızlı ve kolay yürür.

Kiracısı ile sorun yaşayan mal sahiplerinin karşılaştıkları sorunlar genellikle birbirine benzer. Özellikle tahliye etmesini istediği mülkün veya işyerinin zamanında tahliye edilmemesinden veya sözleşme süresinin bitmesi beklenmesinden doğan sürtüşmeler söz konusu olur. Bu durumda uygulanması gereken iş akışları kanunda belirtilmiş olup her biri için farklı sürelere tespit edilmiş durumdadır.

Sözleşme Öncesinde Tahliye İçin Gerekli Olan Sebepler

Normal şartlarda haklı bir sebep göstermeksizin bir mal sahibinin kiracısını tahliye etmesi mümkün değildir. Çünkü kanun bu konuda kiracının hakkını gözetir şekilde dizayn edilmiştir. Ancak belli başlı konularda mutabakat sağlanırsa veya mal sahibi kiraya verdiği taşınmaza geçerli sebeplerden dolayı ihtiyacı olduğunu kanıtlarsa o zaman mahkeme kiracının tahliyesini zorunlu kılabilir. Aşağıda mal sahibinin kiracısından tahliye talebinde bulunabilmesi için geçerli olan hukuki sebeplerden birkaç tanesini görebilirsiniz.

  • Mal Sahibi Veya Yakının Mülk İhtiyacı

Bahsi geçen yer eğer bir konut ise ve konut sahibi kiracısından başka birinin bu konuta ihtiyacı olduğunu beyan ediyorsa en az bir ay öncesinden kiracısına yazılı bildirim yapmak koşuluyla tahliyesini isteyebilir. Buradaki konut ihtiyacı mal sahibinin kendisinin veya birinci dereceden yakınının olmalıdır. Aksi halde mahkeme tarafından geçerli bir sebep olarak kabul edilmez.

  • İki Kez İhtar Gönderilen Alacak Konusu

Eğer kiracı içinde bulunduğu konut veya işyerinin irat bedelini iki kez aksatmış ve mal sahibi bu durum karşısında iki kez ihtar göndermesine rağmen bir netice alamamışsa yine tahliyesini isteyebilir.

  • Taşınmazın Yenilenmesi Veya İnşa Durumu

Elinde bulundurduğu konut veya işyerinin tasarrufu mal sahibine aittir. Ancak eğer bir kiracısı bulunuyorsa bahsi geçen taşınmazda yapacağı değişikliği yine bir ay öncesinden bildirmek koşuluyla tahliye isteğinde bulunabilir. Burada atılması gereken adımların sürelerini ve yerine getirilmesi gereken prosedürleri Sultanbeyli kira hukuku avukatı ile görüşme sağlayıp daha net öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sultanbeyli-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sultanbeyli-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sultanbeyli-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sultanbeyli-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sultanbeyli-is-kazasi-avukati.html

“Sultanbeyli Kira Hukuku Avukatı” üzerine 5 yorum

  1. Kiracı demirbaş eşyama zarar verdi şimdi yaptırmam için psikolajık baskı uyguluyor ve dava edeceğim diyor 2 kez yaptırdığım kombiyi 3. Kez yaptırmamı istiyor kombimi söküp kendisi kurcalamıştır ne yapmalıyım

    Yanıtla

Yorum yapın

Hemen Ara