Altayçeşme Mahallesi İş Kazası Avukatı

Her zaman için işçi hakları ve çalışanın istekleri doğrultusunda hareket edilmeye çalışılan kanunlar sayesinde dava açmak artık daha basit bir hale geldi. İşçinin bulunduğu ortamda işveren tarafından verilen bir görevi yerine getirmeye çalışırken yaralanması, psikolojik veya fiziksel bir zarar alması halinde iş kazası durumu ortaya çıkacaktır. İşçinin zaman içerisinde veya olayın yaşanmasının üzerinden zaman geçmeksizin anında oluşan hasarlarda iş kazası oluştuğu görülebiliyor. Altayçeşme Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla beden sağlığınızı ve ruh sağlığınızı işverenin sağlamaktan kaçındığı çalışma şartları nedeniyle kaybederseniz dava açabilirsiniz. Tazminat en çok karşı karşıya kalınan durumlardan bir tanesi olduğu gibi, ne kadar kazanılabileceği, davanın hangi durumlarda kazanılabileceği, işverenin avukatının kendi lehlerine hangi durumu öne süreceği önem kazanıyor. Maltepe bünyesindeki başarılı avukatla dava açabilirsiniz.

İş Kazalarında Tazminat Davası Açılır Mı?

İş kazalarında özellikle tazminat elde edilebilmesi için doğrudan aradan 10 yıllık bir zaman dilimi geçmediği taktirde açılma imkanı bulunacaktır. Zaman aşımına uğrama süresi, kazanın oluşma süresinden en geç 10 yıl olacak şekilde belirlenmiştir. Davanın açılmasıyla ilgili süreçte doğrudan şahsın kendisi değil, gerektiği taktirde akrabaları da şahsın izniyle dava açma hakkına sahip olacaktır. Altayçeşme Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde siz de işveren veya sağlamaktan kaçındığı ortam şartları nedeniyle zarar görürseniz, rahatlıkla Mehmet Ali Helvacı aracılığıyla davanızı açabilirsiniz. Maddi ve manevi zararla karşı karşıya kalınması halinde tazminat davasının açılabileceği özel durumlar şunlardır;
• Tekrar çalışamayacak olmak
• Tedavi giderlerinin ödenmesi
• Daimi iş görememezlik
• İşçinin kaza sonucunda ölümünde hak sahiplerinin yoksunluğu
• Manevi bitkinlik ve üzüntünün dindirilmesi

İşçinin Yakınları Dava Açabilir Mi?

İşçinin gözetilmesi ve çalıştığı işin dışında ek bir talepte bulunulmaması, hayatını riske atabilecek girişimlerde bulunulmaması gerekiyor. Altayçeşme Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte sadece kazaya kurban giden kişi değil, birinci dereceden yakınları da dava açabilirler. İş kazalarında insan kayıplarının azaltılması ve olabildiğince yüksek güvenlikli ortamların oluşturulabilmesi için mevzuatta köklü değişikliklere gidilmiştir. Yargıtay kararına göre her işçi ortamı işçiye uygun hale getirme, çalışma ve yaşama hakkını koruma zorunluluğuna sahiptir. İstanbul bünyesinde Mehmet Ali Helvacı size dava konusunda yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-protokolu.html

“Altayçeşme Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara