Altayçeşme Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Türkiye’de gayrimenkul satışlarının çoğalması ile ev sahibi ve kiracıların sayısı artmıştır. Borçlar hukukuna göre hazırlanan kanunlarda ev sahipleri ve kiracıların hakları korunuyor. Ev sahibi ve kiracı arasında yapılan sözleşmeler güvenli bir alışverişin gerçekleşmesini sağlıyor. Ancak kontrat ve sözleşmeler kapsamında iki taraf arasında bazı durumlarda anlaşmazlıklar yaşanıyor. Ev sahibi ve kiracı arasındaki yaşanan sorunları ise Türk Borçlar Kanunu kapsamında, Gayrimenkul Kiralama Hakkında Kanunlar devreye giriyor. Maltepe avukat bürolarında, tüm kira sözleşmeleri ve yaşanan problemler çözüme kavuşturuluyor. Avukatlarımız, sözleşmeler ve Anayasa kanunlarına göre olan kuralları olması gerektiği şekilde uyguluyor. Altayçeşme Mahallesi kira hukuku avukatları, ev konusunda yaşanan sorunları mahkemeye taşımakta yardımcı oluyor.

Kira Sözleşmesi Nasıl Olmalı?

Ev sahibi, kendi üzerinde olan gayrimenkulünü başka bir kişiye para karşılığı vermeden önce karşılıklı sözleşme imzalamalı. Geçici bir süreliğine evini belirli bir miktar karışığında kiraya veren ev sahibi ve kiracı ilk olarak kendi güvencesini sağlamalı. Sözleşme ve kontratlarda her iki tarafında uyması gereken kurallar belirlenir. Sözleşmede bulunan maddeleri ev sahibi ya da kiracı şahsi fikirleri dahilinde belirleyemez. Türk Borçlar Kanunu 6098 kanununa göre sözleşme içeriği hazırlanmalı. Maddelerin tümünü her iki tarafta imzalar ve kurallara uymaklar yükümlü kılınır. Ancak yaşanan anlaşmazlıklar halinde Altayçeşme Mahallesi kira hukuku avukatları taraflar arasında yaşanan sorunları kanunlar kapsamında mahkemeye yönlendirir. Avukatlarımız, haksızlığa uğrayan, dolandırılan ve mağdur olan kişilerin haklarını arar.

Kira Sözleşmesi

Ev sahibi ve kiracı, ileride sorun yaşamak istemiyor ve sağlıklı bir iletişim sağlamak istiyorsa kira sözleşmesini noter huzurunda ya da avukatlar aracılıyla hazırlamalı. Altayçeşme Mahallesi kira hukuku avukatları, ev sahibinin kira sözleşmesini hazırlar, sözleşmenin takibini yapar ve uyulmayan sözleşme hakkında gerekli işlemleri başlatabilir. Aynı zamanda, kira feshi, kira miktarı belirlemek isteyen ve ev kirası ile ilgili tüm işlemleri tecrübeli avukatlarımız gerçekleştirir.

Kira ile ilgili tüm belge ve sözleşmeler, Türk Borçlar Kanunu’na uygun şekilde bilir kişi tarafından hazırlanır. İstanbul Maltepe’de bulunan avukat bürolarında kanunlara uygun tüm istekler hazırlanır ve hayata geçirilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/altaycesme-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

Hemen Ara