0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Erkeklik Görevini Yerine Getirmeme Nedeniyle Boşanma

Boşanmaların gerçekleşmesi için kişilerin bazı kanıtlar üzerine temellendirdikleri sebepleri hukuki düzlemde sunmaları gerekmektedir. Sebeplerin ve kanıtların hukuki düzleme oturtulabilmesi için de kesinlikle avukattan yardım alınması tavsiye edilmektedir. Dava sonucundan davanın işleyiş hızına kadar birçok konuda değişim meydana geleceğini siz de görebilirsiniz.

Erkeklik görevini yerine getirmeme nedeniyle boşanma son dönemlerde sıklıkla gündeme gelen ve dava işleyişinde nasıl bir etkisi olduğu da merak edilen noktalardan bir tanesidir. Kadınların modern hayatın aktif bir parçası olması ile beraber boşanma oranlarında artış meydana gelmekte ve boşanma sebeplerinde de değişimler ortaya çıkmaktadır.

Evlilik Birliğinin Bitirilmesine Neden Olan Erkek İhmalleri

Erkeklerin de kadınların da evlilik içerisinde bazı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Kişilerin sosyal yaşantıda nasıl düşündükleri bir kenara bırakılarak bu konu hakkında fikir sahibi olunması gerekmektedir. Hukuki olarak erkeğin en temel görevlerinin başında evin geçimini sağlamak gelmektedir.

Evin geçimini sağlama konusunda sıkıntı yaşayan erkeklerin bir gerekçesi yoksa ve bu keyfi bir durumsa kadın çok rahat bir şekilde boşanma davasını açabilir. Buna ek olarak çocuk yapma kabiliyetine sahip olmaması ve ek olarak bu amaç için yapılacak olan tedavilerden de uzak durması da erkeklik görevinin yerine getirilmemesi olarak değerlendirilebilir.

Haklı bir sebep olarak görülecek olan erkeklik görevlerinin yerine getirilememesi evlilik birliğinin bitirilmesi için yeterli bir sebeptir. Tabi ki bu süreçte elinizde kanıtların bulunması tercih edilmektedir. Sadece sözle beyan edilen noktalarda çok da büyük bir kazanım sahibi olma imkanınız olmayacağını ve belki de davanızın sonuçsuz kalacağını bilmelisiniz. Erkeklik görevini yerine getirmeme nedeniyle boşanma davası açmak istiyorsanız bu süreçte konusunda daha önce başarılar da elde etmiş bir avukat ile iş birliği kurmanız sizin adınıza akıllıca olacaktır.

Evliliğin Bitirilmesi için Boşanma Davasının Açılması

Erkeklik görevini yerine getirmeme nedeniyle boşanma davasının açılması için haklı kabul dilecek olan sebeplerden bir tanesidir. Sebep kadar önem arz eden bir diğer konu da davayı anlaşmalı mı ihtilaflı mı yürüteceğinizdir. Eğer ki ihtilaflı bir boşanma davası olacaksa avukatlardan yardım almak bu konuda atacağınız adımların daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Boşanma dilekçesinin verilmesi aşamasından başlayarak davaya katılım sağlayıp sağlamamanıza kadar birçok konu avukat ile iş birliği kurup kurmayacağınıza göre değişecektir. Bu süreç içerisinde dikkate alınması gereken noktalardan bazıları;

  • Süreç içerisinde dikkate alacağınız protokolün mutlaka iyi hazırlanmış olması gerekmektedir.
  • Herhangi bir tazminat talep ediyorsanız bunu sunacağınız protokolde net olarak gerekçeleri ile ve varsa belgeleri ile dile getirmelisiniz.
  • Boşanma kararının açıklanmasının hemen ardında sürecin tamamlanması için tebliğin elinize geçmesini kolaylaştırmalısınız. Tebliğ elinize geçmedikçe boşanmanın tamamlanmayacağını da bilmelisiniz.

Bu noktaları dikkate alarak işlem gerçekleştirirseniz boşanma periyodunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan aşamalarınızı tamamlama imkanını elde edebilirsiniz.

Call Now Button