0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

İş Kazası Olduğunda Ne Yapılmalıdır?

İş kazaları nedeniyle özellikle de günümüzde çok büyük bir kitlenin hayatını kaybettiği veya hayatının sonuna kadar belirli bir hasarı vücudunda taşıyacağı bir süreç ortaya çıkabiliyor. İş kazası ile ilgili her türlü detayı inceleyecek ve size uygun ve lehinize olabilecek adımlar atacak avukatınızla aşağıdaki işlemler doğrultusunda milyonlarca kişinin hayatının olumlu yönde değişmesi sağlanabiliyor. Tedaviyle ilgili giderler ve aynı zamanda özel olarak çalışma gücünün yitirilmesinden doğan kayıplar ile ilgili mevzuata göre hareket edilebiliyor. İş kazalarında şu süreç ortaya çıktığı taktirde avukatınız sizin için olumlu sonuçlar alabilmek için temel girişimlerde bulunabilecektir. Kazalarda özellikle başarılı bir avukatlık bürosu ile iletişime geçmeli ve sonrasında direkt olarak bilgileri doğru biçimde vererek sürecin değerlendirilmesini

İş Kazasında Manevi Tazminat Davaları

İşçinin hayatta olması veya hayatını kaybetmesi gibi durumlarda doğrudan maddi ve manevi tazminat davaları açılabilir. İş kazalarında işçilerin yaşamış olduğu problemin temel kaynağı bulunmalı, kusur neyse buna uygun bir girişimde bulunulmalıdır. İş kazalarında son derece önemli olan bir diğer durum ise işçinin işine devam edip edemeyeceğidir. Eğer işçi hem fiziksel hem zihinsel olarak normalin dışında bir yapıya sahip olmaya başlamışsa ve bu durum iş kazasından kaynaklanıyorsa, Mehmet Ali Helvacı tarafından özel olarak davayı kontrol edebilirsiniz. Avukatınız size doğrudan kaza raporu düzenlemeniz için yardımcı olacaktır ve aynı zamanda şahitlerinizi belirlemenizi sağlayacaktır. Kolluk birimleri zaten kazayla ilgili anlık bilgileri kayıt altına alacağı için, kazadaki tarafların kusur oranı doğrultusunda tazminat ödenmesi için girişimlerde bulunulabiliyor. Manevi davalarda bireyin yaşamış olduğu kişisel –psikolojik problemler nedeniyle işverenden veya kazanın oluşmasına neden olan kusurlu kişiden şikayetçi olması ve tazminat alması mümkün olabiliyor.

İş Kazalarında Neler Yapılmalı?

İş kazalarıyla ilgili süreç doğrultusunda artık direkt olarak yapılması gerekenler arasında ilk sırada doğrudan hasar yaşayan işçinin en hızlı şekilde tedavi edilmesi geliyor. İş kazalarında daha sonra mutlaka en yakın kolluk birimine başvuruda bulunulmalı ve kazayla ilgili kayıt tutulması için girişimde bulunulmalıdır. Gün içerisinde yaşanabilecek küçük darbelerde değil, doğrudan fiziksel ve zihinsel olarak problem yalanabilecek durumlar doğrultusunda özel süreçle karşı karşıya kalınabilir. İş kazasıyla ilgili süreçte artık özellikle son dönemde direkt olarak kazanın oluşmasına neden olan baş etkenler, kusurlular ile ilgili girişimlerde bulunulması gerekecektir. Kaza sonrasında iş kazaları avukatı tutulan rapora göre, yaşadığınız sağlık problemini öne sürerek tazminat almanızı sağlayabilecektir.

  • Polis veya jandarmaya olay bildirilmeli ve rapor tutabilmeleri için adres belirtilmelidir.
  • Kazalarda işçi bu durumu sosyal güvenlik birimine bildirmelidir.

Kaza raporu düzenlendikten sonra tutanağın onaylanabilmesi için iki şahit ile imzalar atılmalıdır. Bu sayede kaza kazıt altına alınmış olacak ve tüm süreç değerlendirilebilecektir.

Call Now Button