0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Trafik Kazası Tazminat Davası Miktarı Nasıl Belirlenir?

Trafik kazaları hukuk önünde haksız fiil olarak değerlendirilir ve ölümlü trafik kazası ve yaralanmalı trafik kazası olarak iki şekilde incelenir. Ölümlü trafik kazası sonrasında kişiler yüksek miktarlarda tazminat davası açabilir. Bu davalarla ilgili son kararı Yargıtay verir. Örneğin 2009 senesinde meydana gelen yaralanmalı trafik kazaları sonrasında davalı sürücü yüzde 100 oranında kusurlu kabul edilmiş ve 10 bin TL manevi tazminat cezasına çaptırılmıştır. Trafik kazası sonrasında bacağı kesilen ve yüzde 47 oranında malul olan bir kişi ise 80 bin TL tazminat almıştır. Bu oranların belirlenmesinde maluliyet oranı ve suçluluk oranı değerlendirmeye alınır. İyileşme süresi de incelenir ve manevi ve maddi tazminat davası kararı verilir.

İşçilerde İşe İade Hakkı

İşçi hakları gereğince haksız yere işten çıkarılan bir kişi yeniden işe dönebilir. Bunun için de Maltepe işçi avukatı öncülüğünde işe iade hakkı gereğince dava açmanız mümkündür. Maltepe işçi avukatı, haklı bir sebep olmadan çıkarılma durumunda işverene tazminat davası açabilir veya işe geri alım için dava açabilir. Burada amaç kötü niyetli olayların önüne geçmektir. Şirketin genel durumu dava süresince sıkı bir şekilde incelenmeye alınır. İş kazası sonrası çıkartmalarda da tazminat ve kıdem tazminatı gibi konular değerlendirilir.

Tüketici Haklarında Belirleyici Birimler

Maltepe tüketici avukatı bürosunda yer alan avukatların da belirttiği üzere temel ve evrensel haklar Birleşmiş Milletler tarafından belirlenmiştir. 9 temel haktan biri dahi çiğnenirse Maltepe tüketici avukatı birimlerine hemen başvuru yapınız.

Call Now Button