0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaralanmalı İş Kazalarında Yapılması Gerekenler

Yaralanmalı kaza oluşması ve bunun tamamen işverenin sorumlu olduğu alanda sorumlulukları doğrultusunda hareket etmemesinden kaynaklanması halinde özel durumlar ortaya çıkabilecektir. Yaralanmalı kazalar aracılığıyla direkt olarak yenilenen çalışmalar rahatlıkla sürdürülebilir, iş kazasına uğrayan kişilerin süreci her zaman için savcının yöneteceği için dikkatli bir şekilde karşılaması gerekiyor. Günümüzde yaralanmalı kazalarda yapılacaklar iş kazalarında müdahale başta olmak üzere, sonrasındaki zaman aralığında ise doğrudan hakkın aranmasına yönelik adımların atılmasına dayanabiliyor. Ruhsal ve fiziksel zarar görme durumları eğer işverenden kaynaklanıyorsa dava açılmasında bir mahsur yoktur.

Ölümlü Kazalarda Maddi Ve Manevi Tazminat

Türkiye’de ölümlü iş kazaları avukatı sayesinde işçinin yaşamış olduğu ihmal sonucunda kazanın maddi ve manevi olarak tazmin edilmesi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ardından cumhuriyet savcısı zaten süreci başından sonuna kadar takip edeceği için, kişim kusurlu kimin mağdur olduğunu belirlemesi çok uzun bir süre almayacaktır. Bundan dolayı işçiler yaralanmalı davalarda veya işçi yakınları ölümlü davalarda hiçbir şekilde işverenden çekinmemeli ve avukatla birlikte deliller sayesinde davada olumlu sonuçlar alabilmek için mahkemeye gitmelidir. Ölümlü kazalarda direkt olarak maddi ve manevi girişimlerde bulunulabilir, her zaman için özel işlemler gerçekleştirilebilir ve tazminat süreciyle ilgili çalışmalar doğrultusunda iş kazası halinde yapılması gerekenler aşağıdaki gibi gerçekleştirilerek kusurlu olan kişilerin bulunması sağlanmalıdır.

İş Kazalarında Neler Yapılmalıdır?

İş kazasında başarılı sonuçların alınabilmesi ve sürecin doğrudan başarılı avukat aracılığıyla gerçekleştirilmesinin mümkün olması gerekiyor. Günümüzde özellikle kazalarda çok önemli faaliyetler direkt olarak Ceza kanunu ve Türk Borçlar Kanunu doğrultusunda sürecin şekillendirilmesini sağlayabiliyor. Özellikle direkt olarak iş kazalarıyla karşı karşıya kalınması işverenin veya işçilerden sorumlu olan üst rütbedeki bir kişi nedeniyle ortaya çıkabilecektir. İçerisinde bulunulan dönemde doğrudan kazalar sadece sanayi ortamlarında değil, aynı zamanda ofis ortamlarında da doğrudan yaralanmalı kazalarla ilgili özel işlemler gerçekleştirilebiliyor. Yaralanmalı kazalarda eğer kusurun işverenden kaynaklandığı ispatlanabilirse, Mehmet Ali Helvacı sayesinde direkt olarak iş kazalarıyla ilgili süreçte kendi lehinize sonuçlar elde edebileceksiniz.

  • Kazalarda yapılması gerekenlerin başında sağlıkla ilgili olan önlem alma işlemi ilk sırada geliyor.
  • Bunun ardından direkt olarak kolluk kuvvetlerinden yardım alınmalı ve herhangi bir delilin karartılmasının önüne geçilebilmesi amacıyla kolluk kuvvetlerine başvuruda bulunulmalıdır. Böylelikle doğrudan tüm süreç başarılı bir şekilde Cumhuriyet Savcısının davayı denetlemesini sağlayacak biçimde gerçekleştirilebilecektir.
  • Üçüncü sıradaki işlem ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işveren ve işçilerle ilgilenen bölümü olan sosyal güvenlik birimiyle görüşmek olacaktır. iş kazası olduğu ve işçinin hakkını aramak için başvurması gerektiği bilinen bu birime de kayıt raporu tutturulduktan sonra işverenle ve kazayla ilgili soruşturma başlatılacaktır. Kazanın nedeni de dahil olmak üzere tüm süreç incelemeye tabii tutulacak ve ölümlü veya yaralanmalı olan tüm davalarda buna benzer bir adım atılacaktır.
Call Now Button