Üsküdar Avukat | Üsküdar Boşanma Avukatı

Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak Helvacı Hukuk Bürosu’ nu kurdu. 2006’ da Maltepe’ de faaliyete geçen Helvacı Hukuk Bürosu, İstanbul’un her bölgesine hizmet vermektedir.

Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı, alanındaki uzmanlığı ve tecrübeleri ile birlikte danışmanlarına en kaliteli hizmetleri sunuyor.

Üsküdar Boşanma Avukatı

Evlilik kutsal bir kurumdur. Saygı ve sevgi ile yürütülür. Ancak taraflardan biri ya da her ikisi de bu kurumun kutsallığına artık inanmıyor ve gereği doğrultusunda davranmıyorsa, yıpratıcı bir süreç başlar. Bu süreç içerisinde çoğu çift boşanma kararı alır. Tam bu noktada, özellikle hukuki sürecin devreye girdiği anda her iki tarafın da hukuksal açıdan profesyonel bir yardım alması gerekmektedir. Bu sebeple de halk arasında ‘boşanma avukatı’ olarak adlandırılan alanında uzman kişilere danışılır. Aslında hukuki açıdan boşanma avukatı şeklinde bir terim mevcut değildir. Bu kişiler için ‘ aile avukatı ‘ terimi kullanılmaktadır. Ancak halk arasında bu şekilde bir kullanım söz konusu olduğu için biz de boşanma avukatı ibaresinden yararlanacağız.

Boşanma avukatları genel olarak; aile hukukuna uymayan anlaşmazlıklar sonucu boşanma kararı alınması ile bu sürecin gidişatı, mal paylaşımı, velayet, nafaka gibi davalar ile ilgilenir. Psikolojik, manevi ve maddi yönden zorlayıcı olan bu sürecin daha da yıkıcı hale gelmemesi, taraflar arasındaki anlaşmazlıkların bir sonuca bağlanmaya çalışması ve bu esnada doğabilecek sıkıntıların ön görülmesi gibi konular için kesinlikle bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Aksi takdirde taraflar arasındaki sıkıntılar daha da büyüyebilir, yanlış tutumlar ile yanlış kararlar alınabilir ve durum içinden çıkılamaz bir hale gelebilir.

Üsküdar boşanma avukatı sadece belirli bir bölgeye değil, İstanbul’ un her semtine hizmet vermektedir. Tüm bu olumsuzlukların yaşanabileceği süreç içerisinde sizlere en doğru hizmeti, profesyonel bir şekilde vermeyi hedefler. Bu sayede bu sürecin daha rahat atlatılması sağlanır.

Üsküdar boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı, yıllardır danışanlarına sağlıklı bir iletişim içerisinde sıkıntı yaşanan her konuda en iyi hizmeti vermeyi amaçlamıştır. Bu sayede boşanma gibi oldukça yıkıcı bir sürecin daha az zararla ve daha kolay atlatılmasına yardımcı olmuştur. Tıpkı diğer davalar gibi boşanma davalarının da hazırlık süreci epey büyük bir önem teşkil eder. Bu sebeple Üsküdar boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı, sizleri dinleyip anlayarak boşanmaya neden olan bu sebeplerin içerisinden en uygun olguları çıkarır. Çünkü bu tip davalarda en önemli faktörlerden biri, boşanmaya neden olacak sebeplerdir. Bunlar düzgün tespit edilemediği sürece dava, geçersiz sebeplerden dolayı reddedilebilir. Üsküdar boşanma avukatı sayesinde böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Üsküdar Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Boşanma sürecinin her iki taraf için de ne kadar üzücü ve stresli bir süreç olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu sürecin daha da yorucu hale gelmemesi adına her iki tarafın da boşanma konusunda hemfikir olmasıyla birlikte ‘ anlaşmalı boşanma ‘ sağlanabilir. Biraz daha detay verecek olursak anlaşmalı boşanma; çocukların velayeti, mal paylaşımı, nafaka gibi konularda her iki tarafın da bir anlaşmazlık yaşamadan aynı fikre sahip olması yani bu konularda mutabık olmaları sayesinde açılabilen bir boşanma davası çeşididir. Ancak bu davanın açılabilmesi için, evliliğin en az bir sene sürmüş olması gerekmektedir. Aksi takdirde anlaşmalı boşanma davası açılamaz.

Üsküdar anlaşmalı boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı; anlaşmalı boşanma işlemleriniz için gereken her konuda size yardımcı olacak ve sürecin takibini yakından izleyecektir. Bu dönem boyunca profesyonel bir hizmet almak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Üsküdar boşanma avukatı ile birlikte tarafların mutabık olduğu konular dahilinde, boşanma davanız açılır. Ve dava anlaşmalı olduğu için de kısa süre içerisinde sonuçlanır. Anlaşmalı boşanma davalarının avantajlarından biri, taraflar bir anlaşma sağladığı için mahkemeye herhangi bir sebep sunulmasının zorunlu olmamasıdır. Bu sayede özel bulduğunuz aile içi konuların mahkemeye iletilmesine gerek yoktur. Tarafların arasında, özel olarak kalmaya devam eder.

Bu süreç içerisinde; tarafların her ikisinin de boşanma kararında iradeli bir davranış göstermesi gerekmektedir. Mal paylaşımı esnasında örneğin; ev eşyalarının hangi tarafta kalacağı ya da nasıl paylaşılacağına dair net kararlar verilmelidir. Bu karar sağlandıktan sonra her bir mal için ayrı ayrı sayım ve beyanda bulunulmasına gerek yoktur. Şayet çiftler kendi arasında anlaşmış ise, bu konuda bir sorun yaşanmadığını ve paylaşımın yapıldığını net bir şekilde ifade etmelidirler. Ancak bir eşyada dahi sorun çıkması durumunda olay, çekişmeli boşanmaya dönebilir. İşte bu gibi durumların yaşanmaması adına Üsküdar boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ dan profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Sizlere, tarafsız bir gözlemci olarak süreci değerlendirme konusunda yardımcı olabilecek Üsküdar boşanma avukatı sayesinde, sorunlarınıza daha kolay çözümler bulabileceksiniz.

Anlaşmalı boşanmada nafaka konusu da epey önemli bir faktördür. Eğer burada eşlerden biri diğerine nafaka ödemi kabul etmiş ise, bunun açıkça dile getirilmesi ve miktarının belirtilmesi gerekmektedir. Eğer nafaka ödenmeyecek ise, yine her iki tarafın da bunu kabul ettiği net bir şekilde bildirilmelidir. Nafaka miktarında anlaşıldığı takdirde, bu konuda mahkemenin ödenen tutarı kabul etmeme gibi bir durumu yoktur.

Velayet konusunda ise ne yönde anlaşmaya varıldığı da net bir şekilde ifade edilmesi gereken faktörlerdendir. Velayet konusu kamu düzenine ilişkin bir dava biçimi olduğu için, mahkeme bu konuda söz sahibidir ve bazı durumlarda sizin kararlarınıza müdahale edebilir. Örneğin; yeni doğan ve anne sütüne ihtiyacı olan bir bebeğin velayetinin babaya verilmesi kabul edilmeyecektir. Çocuklar için nafaka isteniyorsa ya da istenmiyorsa bu da açık bir şekilde belirtilmeli, nafaka istendiği takdirde miktarı protokole iletilmelidir. Bu konularda detaylı bilgi için Üsküdar avukat hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da tazminat istemidir. Taraflardan birbirlerinden tazminat istemiyorlarsa bunu ifade etmemeliler. Eğer çiftlerden biri tazminat talebinde bulunuyor ve miktar konusunda anlaşılıyor ise, yine bu istek ve miktar mahkemeye bildirilmelidir. Anlaşmalı boşanmalar da tazminatın miktarı mahkeme tarafından belirlenmez. Eğer tazminat konusunda herhangi bir sorun yaşanırsa dava yine çekişmeli boşanmaya döner. Bu gibi konularda profesyonel yardım almak her iki taraf açısından da çok önemlidir. O yüzden soru ve sorunlarınız için Üsküdar avukat danışmanlığından faydalanabilirsiniz.

Bu maddelerin her birinde taraflar arası anlaşma sağlandığı takdirde anlaşmalı boşanma davası açılır. Davada hakim her iki tarafa da kararın kendilerine ait olup olmadığını, halen aynı koşulların kabul edilip edilmediğini sorar. Boşanma yönünde verilen karar aynı ve tarafların arasındaki anlaşma da halen geçerli ise mahkeme, boşanma kararını onaylar ve böylece kısa sürede dava sonuçlanır.

Anlaşmalı boşanma davasında taraflardan birinin davaya katılmaması durumunda, dava çekişmeli boşanma davasına döner.

Üsküdar Çekişmeli Boşanma Avukatı

Bu konuda sıkça merak edilen sorular ve akıl kurcalayıcı etkenler bulunmaktadır. Eğer profesyonel bir yardım almak ve sorularınıza cevap bulmak isterseniz Üsküdar çekişmeli boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

Üsküdar çekişmeli boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı, sizlere bu yorucu süreçte yardımcı olacak ve sorularınızı dikkatli bir şekilde yanıtlayacaktır.

Çekişmeli boşanma davaları; taraflardan birinin boşanmak istememesi ya da her iki tarafın da ilk etapta boşanma kararı almaları ancak daha sonra bu süreçte bazı konularda (mal paylaşımı, velayet vs.) anlaşmazlık yaşamaları ile açılan dava türleridir.

Çekişmeli Boşanma Davalarında;

Çekişmeli boşanma davası süreci nasıl işler gibi sorular sıkça merak edilmektedir. Bu ve diğer konulardaki sorularınız için Üsküdar boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davaları, taraflar arasında anlaşmazlık olduğu için, diğer dava türlerine göre daha uzun sürelerde sonuçlanmaktadır. Ancak alanında deneyimli bir avukatın hazırladığı raporlar ve değindiği ayrıntıların önemine göre bu süreç daha da kısa sürebilir.

Oldukça yorucu ve yıpratıcı olan çekişmeli boşanma davalarında bu sürecin daha da uzaması ya da doğru noktalarda doğru tespitlerin yapılabilmesi, çekişmeli boşanma davası dilekçesi hazırlanması için mutlaka profesyonel bir yardıma ihtiyaç olacaktır. Bu konularda yardım almak için Üsküdar boşanma avukatı Mehmet Helvacı’ dan hizmet alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası aşamaları hukuksal açıdan değerlendirildiğinde her bir safhada taraflar için büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple taraflar arası anlaşmazlıklar dikkatli bir şekilde dinlenmeli Ve buna göre dava sebepleri belirlenmelidir. Bu işlemin ardından avukat tarafından hazırlanan bir dilekçe ile aile mahkemesine dava açılır. Dilekçe konusu taraflardan birinin ya da her ikisin de bir zarara uğramaması açısından çok önemli bir etkendir. Bu yüzden alanında deneyimli olan Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Dilekçe hazırlandıktan sonra, açılan davada her iki taraf ve tarafların tanıkları dinlenir, söz konusu boşanma sebeplerinin doğruluğu araştırılır, uzman kişinin mahkemeye sunduğu rapor incelenir ve şayet bu unsurların her biri gerektiği gibi yerine getirilirse o zaman 1 yıl gibi bir süreç içerisinde dava sonuçlanabilir. Bu da en çok merak edilen çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusunun cevabıdır. Ancak bu unsurlar gerektiği gibi yerine getirilmez ise o zaman 4-5 yıla kadar uzayabilir. Hatta bazı vakalarda çok daha uzun süreçler söz konusudur. Bu gibi yıpratıcı durumların yaşanmaması için Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan profesyonel destek alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer sorusu için mahkemelerin bu davanın reddine de karar verebileceğini unutmamak gerekir. Eğer davada belirtilen sebepler, kanıtlar ile uyuşmuyor ya da taraflardan birinin boşanma isteği Medeni Kanun’ daki sebeplerden birine uymuyor ise o zaman çekişmeli boşanma davasının reddine karar verilir ve dava da böylece düşmüş olur.

Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme, davadan feragat olarak da adlandırılır. Ve davacının böyle yasal bir hakkı vardır. Bunun davada verilen hüküm kesinleşmeden önce yapılması gerekmektedir. Bu hak bir defaya mahsus olarak verilir ve sadece davacı tarafından sahip olunan bir haktır. Feragat sonucunda dava, tüm sonuçları ile düşer ancak davacı bir kez daha aynı sebeplerden dolayı dava açamaz.

Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır gibi merak edilen bir sorunun cevabının tüm detayları için Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım alabilirsiniz. Bunun dışında kısaca davanın açılabilmesi için önce taraflardan birinin boşanma kararını kabul etmemesi ya da kabul etse dahi bazı konularda (velayet, nafaka vs.) anlaşmazlık olması gerekmektedir. Böyle bir sorun olduğunda, taraflardan biri bir dava dilekçesi oluşturmalıdır. Bunu kendisi yapabileceği gibi bir avukat aracılığıyla da gerçekleştirebilir. Dilekçe oluşturulduktan sonra bunun 2 adet nüshası ve eklemek istediği belgeler ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Aile Mahkemesi’ ne dava başvurusunda bulunabilir.

Çekişmeli boşanma dilekçesi, çekişmeli boşanma ve süreci hakkında bilmek istedikleriniz ve profesyonel bir yardım için Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya ulaşabilirsiniz.

Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı’ nın adres ve iletişim bilgileri aşağıda belirtilmiştir:

Adres: Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No: 46/e a/5 blok d: 128 k:24 Maltepe / İstanbul

Telefon: 0533 351 98 54

Üsküdar avukat Mehmet Ali Helvacı, bağlı bulunduğu hukuk bürosu ile birlikte İstanbul’ un her semtine hizmet vermektedir.

Üsküdar Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma davası ücreti, ilden ile göre farklılık göstermekte olup, farklı etmenler dahilinde değişmektedir. Bu etmenler içerisine avukatınızın, sizin davanız için ne kadar süre harcadığı, davanın karmaşıklığı gibi faktörler de dahildir. Yazışmalar, telefon görüşmeleri, istişareler, belgeler, dosya masrafları gibi durumlar için de sizlerden ücret alınacaktır.

 • Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusu için başvuru harcı 45.90 TL, posta ve müzekkere masrafları ise 100 TL’ dir.
 • Bunun dışında eğer bir avukat dahilinde dava açmayı düşünüyorsanız, İstanbul ili için avukata bir saatlik danışma ücreti: 935 TL’ dir. Bu saati aştığınızda her 15 dakikada 275 TL kadar bir ücret ödersiniz.
 • Anlaşmalı Boşanma fiyatı ise; 4675 TL’ dir.

Üsküdar Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanma davası ücreti, diğer davalara göre daha uzun süreli ve daha fazla etmenin dahil olduğu bir dava çeşidi olduğu için haliyle ücreti de artış göstermektedir. Burada her yıl dava ücretlerinde yükseliş söz konusu olabilir.

 • 2021 yılı çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusu için 6650 ila 10400 TL arasında bir fiyat belirlenmiştir.
 • Bu ücretlere, ek masraflar da eklenmektedir.
 • Ücret ve diğer konular için tam bilgi için Üsküdar avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

Üsküdar Boşanma Davası Açma

Evlilik kurumunda bulunan her iki taraf için de boşanma davası açma hakkı söz konusudur. Eğer gerektiği gibi yürütülemeyen bir evlilik durumu var ise o zaman taraflardan biri boşanma davası açabilir. Bu davanın türü ise yine tarafların her konuda ortak bir karara varma ya da varamama durumlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Boşanma konusundaki her türlü sorularınıza cevap olarak Üsküdar avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan yardım isteyebilirsiniz.

Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım gibi sorularınızın yanıtlarını da yine Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı’ dan alabilirsiniz.

Boşanma davası açma süreci gerçekten iyi düşünülmesi gereken yıpratıcı bir süreçtir. Davayı açmadan önce, boşanmaya yönelik sebepler belirlenmeli ve bunlar bir dilekçede belirtilmelidir. Varsa deliller, bunlar da sunulmalıdır.

Medeni Kanun’ da belirtilen ve evlilik birliğinin yapısı ile ters düşen her sebep boşanma hakkına tabidir.

Üsküdar Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma süreci son derece yıpratıcı bir zaman dilimidir. Ayrıca danışılması ve öğrenilmesi gereken birçok faktör de işin içindedir. Bunların her biri için profesyonel bir destek arıyorsanız Üsküdar Avukat Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Üsküdar boşanma avukatı arayanlar için meslek tecrübesi ve bilgisi ile Mehmet Ali Helvacı, sizlerin yanında.

Eğer siz de anlaşmalı boşanma ya da çekişmeli boşanma davaları gibi konularda merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız Üsküdar avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşebilirsiniz.

Üsküdar Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılı için de ilden ile göre farklılık göstermektedir. Boşanma avukatı ücretleri avukatınızın dava için harcadığı süreye davaya eklenen faktörlere göre değişebilir. Genel itibariyle boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusunun cevabı için 1 saatlik danışma ücreti olarak İstanbul ili için: 935 TL belirlenmiştir. Bu süre tamamlandıktan sonra her 15 dakika bir 275 TL ücret ödenir.

Üsküdar avukat boşanma ücretleri için genel olarak:

 • Yazılı danışma: 1320 TL
 • Çağrı üzerine sözlü danışma: 1045 TL
 • Dava dilekçesinin hazırlanması: 2010 TL

Boşanma İçin İse Ücretler

 • Anlaşmalı boşanma: 4675 TL
 • Çekişmeli boşanma: 6650 TL -10400 TL

Şeklinde belirlenmiştir.

Soru ve sorunlarınız için Üsküdar avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya danışabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-kira-hukuku-avukati.html

Hemen Ara