Üsküdar Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Üsküdar ölümlü trafik kazası avukatı, trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin yakınları tarafından açılması talep edilen davaları açarak gerekli incelemeleri yapan ve davalarda vekillik hizmeti gören avukatlar arasındadır. Trafik kazalarında sorumluluğun belirlenmesi ve suçlu olan tarafa bu sorumluluğun yükletilebilmesi için bazı şartların aynı anda gerçekleşmesi gerekir. Bu şartlar; motorlu aracın çalışır halde olması,  olay ile birlikte maddi zarara yol açan ölüm ya da yaralanma olayının vuku bulması ve olayda nedensellik yani illiyet bağının bulunması olarak sıralanabilir.

Ölümlü trafik kazalarında sorumluluk

Üsküdar ölümlü trafik kazası avukatı ve alanında uzman avukatlardan oluşan hukuk büroları tarafından gerçekleştirilen dava açma konuları bu mesele için maddi ya da manevi tazminat olarak ortaya çıkar. Bu anlamda trafik kazasına neden olan sürücünün aracın sahibi olup olmaması büyük bir ayrıma yol açar. Borçlar hukukunda araç işletenin sorumluluğu olarak geçen bu durumda eğer araç sahibinin aracı çalılınmış ve aracı çalan kişi ölümle sonuçlanan bir trafik kazasına yol açmışsa bu durumda illiyet bağı yani nedensellik bağından söz edilemeyeceği için sorumluluk araç sahibine yükletilemez. Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kişinin yakınları tarafından açılabilecek olan davalar ise maddi ve manevi tazminat davaları olarak karşımıza çıkar. Bu davalardan manevi tazminat davası ile kişilerde bu can kaybından kaynaklı olan elem ve kederin manevi tazmini söz konusu olur. Maddi tazminat davası ise sigorta şirketi ve sosyal güvenlik kurumunun tespitleri sonucu tazminat alınabilir. Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin destekten yoksun kalmasıyla bu kimselerin destekten yoksun kalma tazminatı da alınabilir.

Araç işletenin sorumluluğu

Üsküdar ölümlü trafik kazası avukatı tarafından açılacak olan dava için öncelikle bu kaza ile ilgili araştırmalar yapıldıktan sonra sorumluluk yükletilerek talep edilen tazminatın alınması için bir takım şartların hepsinin aynı anda geçekleşmesi gerekir. Ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanan trafik kazalarında sorumluluk borçlar hukukunda araç işletenin sorumluluğu ile açıklanabilecek bir durumdur. Borçlar hukukuna göre; motorlu aracın çalışır halde olması, trafik kazasının ölüm ya da yaralanma gibi maddi zarara yol açacak şekilde sonuçlanması ve son olarak bu trafik kazasında illiyet bağının yani nedensellik bağının olması gerekir. Bu şartlardan bir ya da birkaçının değil hepsinin aynı anda sağlanması maddi veya manevi tazminat davasının Üsküdar ölümlü trafik kazası avukatı tarafından açılması için şarttır.

Araç işletenin sorumluluğu durumuna örnek olan bu konuda araç işleten gerçek araç işleten ve farazi araç işleten olarak sıralanır. Bu halde araç fiilen saraç sahibi tarafından değil de aracı çalan hırsızca işletiliyorsa bu halde araç sahibi kurtuluş karinesi getirerek sorumluluktan kurtulabilir.

Yaralanma ile sonuçlanan trafik kazaları

Üsküdar ölümlü trafik kazası avukatı ve alanında uzman hukukçular tarafından tespit edilen bu durum için maddi ve manevi tazminat alabilmek mümkündür. Gerekli evrakların hukuk bürosuna sunulması ile o anda çok önemli bir iş görüşmesine gidiyor olunsa dahi bu kaybın telafisi söz konusu olabilir. Ya da ölümle değil de yaralanma ile sonuçlanan bir trafik kazası için trafik kazasından dolayı bedeninde kalıcı bir engelle yaşamak zorunda kalan kişinin çalışamayacak durumda olması durumunda da bu zararın tazmin edilmesi talebinde bulunulabilir.

Yukarıdaki durumlara ek olarak Üsküdar ölümlü trafik kazası avukatı ve hukuk bürosu ölümle sonuçlanmayan ancak dış dünyada değişikliğe yol açan bir zararla sonuçlanan trafik kazaları için de vekillik görevi yürütür. Bu anlamda sorumluluğun yüklenebilmesi için gerekli şartlar sağlanmışsa yaralanmalar ve bedensel hasarlar için de zararların tazmin edilmesi olanaklıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-is-kazasi-avukati.html

“Üsküdar Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 6 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara