Boşanma Davası Hakları

Boşanma davaları evliliklerin hukuki olarak sonlandırılmasına yardımcı olmaktadır. Avukatlar ve hakimlerin yardımı ile yapılacak olan boşanma davalarından bazen her iki tarafta boşanmayı istemeyebiliyor. Boşanma davası haklarının sağlanması da eğer dava olumlu olarak sağlanırsa hakimler tarafından sağlanmaktadır. Boşanma davasının olumlu sonuçlanması için de birçok şartın yerine getirilmesi gerekir. Avukat Mehmet Ali Helvacı’ da boşanma davaları ile ilgilenen avukatlardan olup boşanmak isterseniz başvurabilirsiniz.  Boşanma davasında verilecek olan haklar anayasadan kontrol edilerek ve uygun olacak şekilde taraflara tanınmaktadır. Maltepe boşanma avukatı boşanma davalarının olumlu sonuçlanmasına yardımcı olabilir.

Boşanma Davasında Kadın Hakları

Boşanma davası her iki tarafında anlaşması ya da geçerli şartların gerçekleşmesi ile olacak olan bir durumdur. Eşlerin aralarında anlaşmaları da anlaşmalı boşanma davası olarak adlandırılıp Eğer iki taraf anlaşamazsa olumsuz bir şekilde sonuçlanır. Boşanma davalarında haklar genellikle kadınların üzerine tanınsa da bazı durumlarda kadınlara hak vermeme gibi sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Boşanma davasında kadın haklarından biri nafaka isteme olup şartlarına uyulduğunda gerçekleştirilebilir. Boşanma davasında kadın hakları hakim tarafından verilecek olupvelayet ya da mal paylaşımı gibi işlemlerde göz önünde tutulmaktadır. Nafaka sadece kadınlara bağlanan bir hak olmayıp ihtiyacı olan tarafın aldığı bir haktır. Boşanma davasında kadın haklarından biri de manevi tazminat davası açabilmektir.

Boşanma davası sürerken yada sonuçlandıktan sonra alınacak olan nafaka hangi taraf zayıf ise o tarafın kullanabileceği bir haktır. Boşanma davalarında her iki tarafta haklarını isteyip Maltepe avukatı ile beraber davanın olumlu sonuçlandırılmasına yardımcı olabilir. Boşanma davasında kadın hakları gibi erkek hakları da mevcut olup Aslında her iki tarafta eşit bir şekilde yargılanabilir. Kadın haklarından biri olan manevi tazminat 3. eşlilikten haberdar olup aynı zamanda emin olunması gerekebilir. Boşanma davalarında hem psikolojik hem de maddi manevi anlamda sıkıntıya giren iki tarafta hukuki prosedürleri yerine getirerek boşanma davasını olumlu ve Adaletli bir şekilde sonlandırabilir. Maltepe boşanma avukatı davalarda velayetin alınması ya da nafaka alınması gibi işlemlerin olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Boşanma Davasında Erkek Hakları

Evliliklerde anlaşma sağlanamayan boşanmak isteyen taraflar boşanma davası açarak hukuki olarak evliliklerine son verebilirler. Boşanma davasında kadın hakları gibi erkek hakları da mevcut olup Aslında bu iki tarafın alacağı haklar eşit bir şekilde dağıtılmaktadır. Bu haklar dağıtılırken Önemli olan unsurlardan biri de haklar için sunulan şartların gerçekleştirilmiş olmasıdır. Maddi ve manevi haklar hem kadınlar hem de erkeklere mümkün olup tazminat velayet nafaka mal varlığı paylaşımı gibi birçok çeşit de hak bulunmaktadır. Boşanma davalarında nafaka ve tazminat her iki tarafında alabileceği bir hak olup nafaka zayıf tarafa tanınabilen bir haktır.  Erkek ve kadın haklarından biri olan velayet Hakkı ise çocuğun menfaatleri gözetilerek tanınan bir haktır. Hakim çocuğun kimle yaşamasını uygun görürse o taraf çocuğa en iyi yaşam hakları sağlayan taraftır. Maltepe avukatı Mehmet Ali Helvacı da boşanma avukatlarından biri olup aynı zamanda bu haklardan yararlanabilmeniz için başvurabilirsiniz. Boşanma davasında kadınlarda eşinin soy ismini Boşandıktan sonra kullanabilir. Fakat kullanabilmesi için eski eşinin soyadının olumsuz bir durum olup olmayacağını Kontrol etmesi gerekir. Boşanma davalarında anlaşmalı yada anlaşmasız işlemlerin yapılıyor olması ve sonuçlara Ulaşılması avukatlar ve Hakimler tarafından mümkün olmaktadır. Boşanma davası başvurusu yapacak iseniz Avukat Mehmet Ali Helvacı’ ya başvurarak boşanma haklarınızı dava sürecinde talep edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-surecinde-kadin-ve-erkek-haklari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-sureci-ve-kadin-haklari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/en-onemli-isci-haklari-nelerdir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davasinda-velayet.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davalarinda-nafaka-2.html

“Boşanma Davası Hakları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara