Ümraniye Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Gün geçmiyor ki bir trafik kazası daha bir cana mal olmasın. Özellikle bayram dönemlerinde televizyon haberlerinin nerdeyse hepsini kaplayan trafik kazları sonucu birçok insan yaşamını yitiriyor. Geride bıraktıkları da acılarını yaşarken hayatın acı gerçekleri ile de yüzleşmek zorunda kalıyor. Ümraniye ölümlü trafik kazası avukatı gibi uzmanlar, geride kalan aileler ile görüşüp yüzleştikleri bu gerçekler karşısında izleyecekleri yolu tayin etmek adına destekte bulabiliyorlar.

Trafik Kazaları Sonrası Tazminat Alımları

Yaşanan trafik kazası sonrası eğer ölüm meydana gelmişse, bu durum kazaya karışan kişi ye da kuruluşlarda maddi tazminat ödenerek telafi edilmeye çalışılır. Elbette verilen miktar ne olursa olsun acıyı hafifletmeye yetmez. Ancak hayatın devam ettiği de düşünülecek olursa hayatta kalanlara destek olunması gerektiği de bir gerçektir. Bu da bazı durumlarda çeşitli maddi tazminatlar ödenerek karşılanmaya çalışılır. Ümraniye ölümlü trafik kazası avukatı bu tazminatların alınmasında izlenecek prosedürler konusunda yardımcı olabilir. Ölen kişilerin geride bıraktıkları kişilere ödenen tazminatlar belli başlı üç ayrı kalemde toplanabilir. Bunlardan kısaca bahsederek yazımıza devam edelim.

Cenaze Masrafları İçin Tazminat Ödenmesi

Cenaze masrafları için ödenmesi gereken tazminatın net bir bedeli yoktur. Çünkü bu masraflar duruma göre değişiklik gösterebilir. Örneğin evinden uzakta bir yolculuk esnasında geçirdiği kaza sonrasına yaşamını yitiren kişilerin cenaze masrafıyla yaşadığı yerde ölenlerin cenaze masrafları birbirinden ayrı tutulur.

Cenaze masrafı hesaplanırken öncelikle defin için harcanan miktarlar belirlenir. Bunun dışında cenaze başka bir şehirden defnedileceği yere taşınmışsa, bu aradaki yolculuğun bedeli de masraflara dahil edilir. Olay eğer mahkemeye intikal ederse bu masraflar için mahkeme bir bilirkişi atanmasına da kara verebilir. Bu doğrultuda hazırlanacak olan rapor baz alınarak ödenecek olan maddi tazminat netleştirilir.

Tedavi Masrafları İçin Tazminat Ödenmesi

Trafik kazası ölümle sonuçlanmış olabilir. Ancak bu herkesin kaza aşnında can vermiş olduğu anlamına gelmez. Kaza sonucu hastaneye kaldırılan kişi burada uzun bir süre tedavi gördükten sonra verdiği hayat mücadelesini kaybedebilir. Bu durumda da geride kalanlara bir tedavi masrafı çıkacaktır. Kanun bu durumda da bir tazminat ödenmesi gerektiğine hükmetmiştir. Trafik kazası anından, kişinin ölümüne kadar geçen sürede ne gibi masraflar edildiyse hepsi maddi tazminat tutarının içine dahil edilebilir. Hastanede yatma masrafları, ameliyat yapılmışsa bunun için harcanan paralar, tetkik ve tıbbi materyaller için yapılan giderler de hesap esilmesi gereken kalemlerdir. Ayrıca eğer yaşamını yitiren kişi, tedavi gördüğü sırada çalışmaktan aciz olduğu için normal şartlarda hak edeceği bir gelirden yoksun kalmışsa da bu durum maddi tazminat olarak karşılanabilir. Ümraniye ölümlü trafik kazası avukatı bu konulardaki tecrübesinden faydalanabileceğiniz kişiler arasından seçilmelidir.

Destekten Yoksun Kalma Dolasıyla Ödenen Tazminat

Tazminat konusunun en hassas ve en zorlayıcı konusu olan destekten yoksunluk, birçok etmene göre belirlenir ve ödenecek tazminatın hesaplanması da çok çetrefillidir. Öncelik bu tazminatı tanımlayalım. Destekten yoksun ola durumu, ölen kişi üzerinden maddi bir çıkar sağlayan kişilere artık bu imkana sahip olmadıkları için ödenen paradır. Kişinin sağ kalması halinde bu kişilere olan desteğinin süreceği düşünülerek bu miktar hesaplanır.

Hesaplama için atılan ilk adım beklenen ömür süresinin tespitidir. Bu süre dünya çapında kabul edilmiş olan bazı tablolara bakılarak değerlendirilir. Bu tablolarda ortaya çıkan sonuçta bile itilafların yaşanması devam etmektedir. Dolayısıyla en doğru tercih bu konularda Ümraniye ölümlü trafik kazası avukatı gibi kişilerden profesyonel yardım almaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/umraniye-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/umraniye-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/umraniye-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekmekoy-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/umraniye-kira-hukuku-avukati.html

“Ümraniye Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara